W naszym przedszkolu, jak zwykle dużo się dzieje!
W oddziałach „Sówki” i „Pracowite Smerfy” realizowany jest innowacyjny program własny stworzony przez wychowawczynie wymienionych oddziałów „Dziecko w świecie bajek, czyli bajkoterapia dla dzieci w wieku przedszkolnym”.
Jego celem jest promowanie czytania dzieciom jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy
i wychowanie szczęśliwego, pełnego empatii człowieka.
W oddziale „Mądre Kotki” realizowany jest projekt „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”.
Ma on za zadanie ułatwić dzieciom adaptację do warunków przedszkolnych, wprowadza dzieci
w świat bohaterów opowiadań, prowadząc je po świecie wartości oraz zabawy.
Na potrzeby realizacji powyższych innowacji, przedszkole nawiązało współpracę z księgarnią „Jogi”
w Sochaczewie. Dzięki niej przedszkolaków z wszystkich oddziałów najpierw odwiedziła Kicia Kocia,
która wprowadziła dzieci w świat niekończącej się przygody i beztroskiej zabawy, a w dniu dzisiejszym Treflik. Dzieci były zachwycone!
Nasze przedszkole w związku z realizacją wyżej wymienionych innowacji oraz projektu zakupiło serię książeczek Kicia Kocia dla najmłodszych oraz książki i gry z serii Treflik z których będą mogły korzystać wszystkie dzieci oraz wychowawcy, by jeszcze głębiej wprowadzić wychowanków w świat wartości, pobudzać ich wyobraźnię i kreatywność.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.