przejdź do Sochaczew.pl
178912 odwiedzin

"Kocham Cię Polsko, moja ojczyzno"

A A A

We wrześniu 2018 roku ruszył Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała", który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków-100 rocznicę odzyskania niepodległości. Temat jakże ważny i poważny - jednak może i powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców. Już wiek przedszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.


Celem projektu jest kształtowanie postaw politycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.


Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN. Patronat honorowy nad nim objęło między innymi Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Wielką przygodę z projektem rozpoczęły dwa oddziały z naszego przedszkola : Jagódki i Misie wraz ze swoimi ciociami Asią, Renatą, Ewą i Moniką. Przed przedszkolakami wiele ważnych zadań do wykonania. Będziemy się uczyć przez działanie, aby zdobyć certyfikat projektu. Będzie się działo bardzo patriotycznie w przedszkolu!


Od razu meldujemy wykonanie pierwszego zadania- kąciki patriotyczno-regionalne zrobione! Dzieci same wykonały do nich ozdoby.

Zapraszamy do galerii zdjęć i do zakładki "Piękna Nasza Polska Cała" ; tam będą pojawiać się relacje z wykonanych zadań.  


J. Bytniewska , R. Fryt

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość