przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
205049 odwiedzin

Przedszkolaki kodowały z całą Europą - Jagódki i Biedronki

A A A

Jagódki i Biedronki już po raz drugi brały udział w Europejskim Tygodniu Kodowania i znów w tym roku dzieciaki były "zaprogramowane na kodowanie" zdobywając certyfikat uczestnictwa w tej wielkiej europejskiej zabawie.
Dlaczego warto uczyć się kodowania? Uczenie się kodowania pomaga dzieciom zrozumieć, jak działa świat dotknięty przez szybki postęp technologiczny, uczy nowych pomysłów i rzeczy do zabawy. Co więcej pomaga uwolnić dziecięcą kreatywność i chęć współpracy z innymi, wspomagając rozwój kompetencji miękkich. Dzieci poznają, jak działa technologia i rozwijają umiejętności i zdolności, które pomogą im dostosować się do życia w tej nowej erze.
Dla przedszkolaków ten kodujacy tydzień to był przede wszystkim czas dobrej zabawy z programem Mistrzowie Kodowania JuniorWykorzystaliśmy matę MKJ, kasztany, liście i inne dary jesieni do przeliczania, klasyfikowania, utrwalania pojęć : zbiór, mniej, więcej itp.
Zajęcia kończące Code Week Jagódek i Biedronek to "Skaczące piłeczki " - zabawy z piłkami. Dzieci mogły najpierw na żywo dotknąć, obejrzeć różne rodzaje piłek ( tenisowej, do ping ponga, nożnej, do koszykówki, do piłki ręcznej, do ćwiczeń, plażowej, do rugby itd.) i sprawdzić na jaką wysokość się odbija każda z nich, ułożyć od najmniejszej do największej i odwrotnie. Po zabawach matematycznych na macie MKJ z użyciem kafli MKJ i papierowych piłeczek wykonanych przez dzieci przyszedł czas na kodowanie na tabletach. Przedszkolaki programowały ruch piłek i wysokość na jaką skakały w aplikacji Scratch Junior. 
Na koniec rozegraliśmy mecz ping ponga i przy pomocy klocków ruchu z aplikacji Scratch Junior graliśmy w piłkę nożną. KODOWANIE TO ŚWIETNA ZABAWA !!!

Więcej informacji na temat Code Week na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Joanna Bytniewska 
Klaudia Zientara
Justyna Orlik 

Zapisz się na newsletter

kontakt