przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
205047 odwiedzin

Europejski Tydzień Kodowania w Miejskiej Czwórce! Mamy certyfikat!

A A A

Nasze Przedszkole dołączyło w dniach 10-18 października do inicjatywy Europejskiego Tygodnia Kodowania wspieranego przez Komisję Europejską.
To projekt Młodych Doradców ds. Agendy Cyfrowej przy komisarz Nellie Kroes, którego celem jest popularyzacja nauki kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Umiejętność programowania jest niezwykle ważna dla przyszłości rynku pracy, ale równocześnie pozwala na rozwój kreatywności i wzmocnienie takich kompetencji jak myślenie algorytmiczne i praca grupowa. 
W trakcie Code Weeka w całej Europie odbyły się tysiące bezpłatnych warsztatów, szkoleń, dyskusji, pokazów. Ich uczestnikiem mógł być każdy, każdy mógł też zorganizować swoje wydarzenie. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ich ponad 300.
 
Nasze przedszkole zorganizowało m.in. w codeweek :
  • zajęcia warsztatowe dla innych, nie będących w projekcie pilotażowym MKJ grup przedszkolnych z naszej placówki (zajęcia poprowadzila p. Karolina Podrażka, p. Małgorzata Walczak-Sarao' i p. Joanna Bytniewska); 
  • zajęcia warsztatowe dla zerówki szkolnej z SP nr 2 w Sochaczewie (prowadząca p. Małgorzata Walczak-Sarao');
  • warsztaty dla rodziców dzieci z projektu grup Żabki, Motylki, Jagódki (prowadzone przez trenerów MKJ); 
  • warsztaty dla seniorów - dziadków dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej Żabki (p. Małgorzata Walczak-Sarao, p. Renata Fryt, p. Dorota Nalbert);
  • zajęcia w bibliotece miejskiej. 

Zapisz się na newsletter

kontakt