przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
205048 odwiedzin

Europejski Tydzień Kodowania w Miejskiej Czwórce!

A A A

Nasze Przedszkole podjęło decyzję o dołączeniu w dniach 10-18 października do inicjatywy Europejskiego Tygodnia Kodowania wspieranego przez Komisję Europejską.
To projekt Młodych Doradców ds. Agendy Cyfrowej przy komisarz Nellie Kroes, którego celem jest popularyzacja nauki kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Umiejętność programowania jest niezwykle ważna dla przyszłości rynku pracy, ale równocześnie pozwala na rozwój kreatywności i wzmocnienie takich kompetencji, jak myślenie algorytmiczne i praca grupowa. 
W trakcie Code Weeka w całej Europie odbędą się tysiące bezpłatnych warsztatów, szkoleń, dyskusji, pokazów. Ich uczestnikiem może być każdy, każdy może też zorganizować swoje wydarzenie. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ich ponad 300.
 
Nasze przedszkole planuje zorganizować  w nadchodzącym tygodniu :
  • zajęcia warsztatowe dla innych, nie będących w projekcie pilotażowym MKJ grup przedszkolnych z naszej placówki (zajęcia poprowadzą p. Karolina Podrażka, p.Małgorzata Walczak-Sarao' i p. Joanna Bytniewska); 
  • zajęcia dla zerówki szkolnej z SP nr 2 w Sochaczewie (prowadząca p. Małgorzata Walczak-Sarao');
  • warsztaty dla rodziców dzieci z projektu grup Żabki, Motylki, Jagódki - prowadzone przez trenerów MKJ; 
  • warsztaty dla seniorów - dziadków dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej Żabki (p. Małgorzata Walczak-Sarao', Renata Fryt, Dorota Nalbert).

Zapisz się na newsletter

kontakt