przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
205047 odwiedzin

Mali Mistrzowie Kodowania

A A A

Jest nam ogromnie miło podzielić się informacją iż nasze przedszkole jako 1 z 17  z całej Polski zakwalifikowało się do Ogólnopolskiego Programu “Mistrzowie Kodowania Junior”. Województwo Mazowieckie reprezentują 3 placówki: nasze przedszkole, przedszkole w Legionowie i Warszawie. 

Program realizowany będzie od  1 września do 31 grudnia.
W zajęciach wezmą udział trzy grupy:
- trzylatki- grupa Jagódki - prowadzący zajęcia Joanna Bytniewska,
- czterolatki - grupa Motylki - Karolina Podrażka, 
- pięciolatki - grupa Żabki – Małgorzata Walczak- Sarao’. 

Wychodząc naprzeciw nowoczesnym technologiom, zainteresowaniom dzieci i oczekiwaniom rodziców nasza placówka poszukuje nowych, atrakcyjnych form pracy z dzieckiem, które wpływają na jego rozwój. Odpowiedzią na te poszukiwania jest udział w programie „Mistrz Kodowania Junior”, inicjującym przygodę dziecka z komputerem, w której nie chodzi wyłącznie o „użytkowanie”, lecz o „tworzenie”.

Dzięki programowi dzieci nauczą się myślenia programistycznego, które w niedalekiej przyszłości może okazać się tak niezbędne, jak obecnie umiejętność pisania i czytania. Udział w programie nie tylko wprowadzi  maluchy w świat programowania, ale da im dużo, bo może być początkiem fascynacji światem nauki.

Dzieci najlepiej uczą się przez aktywności wykorzystujące wielozmysłowe możliwości doświadczania. Zabawa jest formą poznawania świata i nauką. Łącząc to wszystko w całość poprzez udział w projekcie zaproponujemy dzieciom to, co naprawdę lubią i co pozwoli im na budowanie nowych doświadczeń. Nasze przedszkolaki zdobędą umiejętności przydatne na każdym etapie dalszej ich edukacji. Ucząc się programowania nauczą się nie tylko języka, który jest zrozumiały dla komputera. Nauczą się przede wszystkim logicznego myślenia, różnych sposobów rozwiązywania problemów, czy myślenia abstrakcyjnego.

Organizatorem programu jest Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Program wspierany jest przez Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych, a partnerami Mistrzów Kodowania są: Superbelfrzy RP, Coderdojo, Centrum Cyfrowe, Dobra Edukacja oraz CEO.

Zapisz się na newsletter

kontakt