przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
216913 odwiedzin

Poranny Krąg

A A A

 

 

Zajęcia z elementami  Metody Porannego Kręgu odbywają się wszystkich grupach integracyjnych i są prowadzone przez pedagogów specjalnych.

Poranny Krąg jest metodą określaną  jako wielozmysłowa. Obejmuje bowiem swym zasięgiem wszystkie zmysły: dotyk, wzrok, słuch, węch i smak. Proponowane w niej oddziaływania mają aktywizować zmysły w sposób odmienny dla każdej pory roku, aby podkreślać zmiany zachodzące w przyrodzie.

Metoda Porannego Kręgu przypisuje każdej z pór roku inną symbolikę. Tutaj kalendarz narzuca kolor, żywioł, smak, zapach, bodźce wzrokowe, słuchowe czy też wystrój sali.


Polisensoryczne pobudzanie zmysłów jest najlepszym sposobem przekazywania cennych informacji o tym co nas otacza, a najlepszymi pomocami dydaktycznymi są te zaczerpnięte  z natury.

Zmysły to podstawa rozwoju każdego człowieka ponieważ dostarczają one informacji o otaczającym nas świecie, wpływają na proces uczenia się i poznawania. Bez ich aktywizacji rozwój człowieka jest niemożliwy.

Dlatego też pracując z naszymi przedszkolakami staramy się dostarczać im wielu rozmaitych bodźców zmysłowych pobudzając w ten sposób ich wszechstronny rozwój.          

Zapisz się na newsletter

kontakt