przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
192843 odwiedzin

Wolontariat

A A A

W naszym przedszkolu od wielu lat działa wolontariat. Współpracujemy z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sochaczewie pod opieką pani Małgorzaty Adamczyk. 

Okres nauki w szkole wydaje się być najwłaściwszy dla kreowania postaw altruistycznych. Młodzież szkolna potrzebuje wartościowej formy spędzania wolnego czasu, ma potrzebę robienia czegoś dobrego i ważnego, poczucia, że jest niezbędna innym ludziom. Jest nam niezmiernie miło powitać aż tylu chętnych młodych ludzi, którzy wyrazili chęć zaangażowania się w działalność społeczną na rzecz środowiska przedszkolnego i lokalnego.

Podczas pierwszego spotkania na początku roku szkolnego zawsze wspólnie analizujemy ideę wolontariatu. Omawiamy  program współpracy z wolontariuszami: cele programu oraz plan działania. Młodzi ludzie zostają zapoznani z regulaminem. Przedstawiamy również propozycję dla wolontariuszy oraz nasze oczekiwania. Wspólnie opracowujemy harmonogram pracy wolontariuszy w naszym przedszkolu.

Wolontariat to coś bardzo cennego. Najczęściej słyszymy o nim podczas finałów akcji dobroczynnych, przy wręczaniu statuetek czy w obliczu klęsk żywiołowych. Jednak ten najpiękniejszy wolontariat, który ci młodzi ludzie reprezentują, zwykle bywa skromny. Jest jak miłość, z którego bierze początek – cierpliwy, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą…

Jako koordynatorzy  i pedagodzy cieszymy się z takiej formy aktywności,  Wolontariat to także doskonała szkoła charakteru. W równym stopniu wzbogaca obie strony – nie tylko tego, kto korzysta z pomocy. Uczy życia w zespole, wśród – i dla – innych.

Niestety w obecnej sytuacji nie możemy tak aktywnie współpracować z wolonariuszami, jak w poprzednich latach. Mimo to staramy się włączać w różne akcje charytatywne i promować bezinteresowną pomoc wśród naszych przedszkolaków i pracowników, m.in. poprzez zbiórkę nakrętek dla naszej absolwentki, Zuzi Dróżdż. Zachęcamy do włączenia się w tą inicjatywę. Więcej informacji znajdą Państwo w poniższym linku: 
https://mp4.sochaczew.pl/newsshow/31835?title=Zbiorka-nakretek-dla-Zuzi&sochaczew Monika Lankiewicz

Dorota Targowska

Zapisz się na newsletter

kontakt