przejdź do Sochaczew.pl
179103 odwiedzin

Wolontariat

A A A

W naszym przedszkolu działa wolontariat. Współpracujemy z uczniami z Gimnazjum Nr 1 i ze Szkołą Podstawową Nr 1 w Sochaczewie pod opieką pani Małgorzaty Adamczyk. 

Okres nauki w szkole wydaje się być najwłaściwszy dla kreowania postaw altruistycznych. Młodzież szkolna potrzebuje wartościowej formy spędzania wolnego czasu, ma potrzebę robienia czegoś dobrego i ważnego, poczucia, że jest niezbędna innym ludziom. Jest nam niezmiernie miło powitać aż tylu chętnych młodych ludzi , którzy wyrazili  chęć zaangażowania się w działalność społeczną na rzecz środowiska przedszkolnego i lokalnego.

Podczas pierwszego spotkania na początku roku szkolnego zawsze wspólnie analizujemy ideę wolontariatu. Omawiamy  program współpracy z wolontariuszami : cele programu oraz plan działania . Młodzi ludzie zostają zapoznani z regulaminem. Przedstawiamy również propozycję dla wolontariuszy oraz nasze oczekiwania. Wspólnie opracowujemy harmonogram pracy wolontariuszy w naszym przedszkolu.

Wolontariat to coś bardzo cennego. Najczęściej słyszymy o nim podczas finałów akcji dobroczynnych, przy wręczaniu statuetek czy w obliczu klęsk żywiołowych. Jednak ten najpiękniejszy wolontariat, który ci młodzi ludzie  reprezentują, zwykle bywa skromny. Jest jak miłość, z którego bierze początek – cierpliwy, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą…

Jako koordynatorzy  i pedagodzy cieszymy się z takiej formy aktywności,  Wolontariat to także doskonała szkoła charakteru. W równym stopniu wzbogaca obie strony – nie tylko tego, kto korzysta z pomocy. Uczy życia w zespole, wśród – i dla – innych.

Dlatego wszystkim wolontariuszom życzymy  jak największej satysfakcji z pracy, cierpliwości oraz sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń. A nam pozostałym – abyśmy jak najczęściej potrafili być bezinteresowni.Karolina Podrażka

Monika Lankiewicz

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość