przejdź do Sochaczew.pl
179100 odwiedzin

Dyrektor

A A A
Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 4
z Oddziałami Integracyjnymi
mgr Monika Radwańska - Komosa

Monika Radwańska-Komosa jest dyrektorem naszego przedszkola od dnia 1 lutego 2012 roku.


Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Przez dwanaście lat  związała się z Zespołem Szkół Specjalnych w Erminowie (wcześniej w Sochaczewie), gdzie pracowała jako nauczycielka. Równocześnie podnosiła swoje kwalifikacje oraz zdobywała wiedzę na studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach w zakresie pracy z dzieckiem niepełnosprawnym, wolontariatu i pomocy społecznej.  Obecnie nauczyciel dyplomowany.


Od lipca 2007 r. do stycznia 2012 r. była kierownikiem Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, który zajmuje się udzielaniem wsparcia ludziom we wszystkich trudnościach, jakie niesie życie.  Jako osoba odpowiedzialna za nową instytucję, od podstaw zorganizowała  pracę Ośrodka. Zebrała zespół specjalistów i dzięki współpracy z OIK w Krakowie przygotowała ich do udzielania pomocy. Ze względu na interdyscyplinarny charakter działalności Ośrodka, nawiązała współpracę ze wszystkimi instytucjami na terenie powiatu oraz zorganizowała wiele szkoleń dla profesjonalistów współpracujących z Powiatowym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej.


Pomysłodawczyni dwóch cyklicznych przedsięwzięć o zasięgu powiatowym -  konkursu plastyczno – literackiego  POIK oraz Festynu Powiatowego ,,Urodziny u Rodziny” promującego wartości rodzinne.


Od 2006 roku jako członkini Lokalnego Komitetu Organizacyjnego zajmuje się organizacją Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych”, mającego na celu promocję wolontariatu oraz uhonorowanie wolontariuszy działających na terenie powiatu sochaczewskiego.


W 2011 roku nagrodzona pamiątkowym kryształem i tytułem honorowego członka Stowarzyszenia e-Sochaczew.pl za działalność na rzecz wolontariatu i aktywne współtworzenie portalu.

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość