przejdź do Sochaczew.pl
177400 odwiedzin
„Gazetowy aerobik” w Biedronkach

 

 

„Gazetowy aerobik” to kolejne z zajęć w ramach programu „Przedszkole w ruchu”.

Podczas ćwiczeń naszym głównym celem było wspieranie naturalnej ruchliwości dzieci, a także rozwijanie sprawności ruchowej, zręczności i zwinności. Dodatkowo dzieci w trakcie świetnej zabawy z gazetami rozbudzały inwencję twórczą, wyobraźnię, spostrzegawczość oraz orientację w przestrzeni i koncentrację uwagi.

Nasz aerobik rozpoczęliśmy od krótkiej rozgrzewki. Następnie przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci wykonywały różnego rodzaju ruchy zaproponowane przez nauczycielki, których repertuar był naprawdę bogaty m.in. wymachy, skłony, przysiady czy podskoki, które dodatkowo były połączone np. ze składaniem, zwijaniem lub darciem gazety.

Był również czas na swobodną ekspresję ruchową dzieci, w trakcie której każdy tworzył inne ćwiczenia, a pozostali uczestnicy zabawy to naśladowali.

Nie zabrakło ćwiczeń w parach, które wymagały współpracy obu partnerów.

Były także ćwiczenia wymagające precyzji i szybkości wykonania.

Naszą zabawę zakończyliśmy szaloną bitwą na gazetowe kulki, w której wszyscy byli zwycięzcami.

Nawet nie spodziewaliśmy się, że gazeta - niby taka zwyczajna rzecz, która zaraz po przeczytaniu już nikomu niepotrzebna ląduje w koszu, to jednak wykorzystana jako przybór do ćwiczeń sprawia tak bardzo wiele przyjemności i radości. Najlepszym komentarzem będą słowa jednego z chłopców: „już nie będziemy w domu wyrzucać gazet bo to taka  superowa zabawka”.


Zapraszamy do galerii zdjęć!!!

 

 


A A A
17.03.2014
godz.18:08
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość