przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
216913 odwiedzin
Z "Dookoła Polski" w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina.

 

 

"Dookoła Polski" to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, ktory w tym roku szkolnym realizuje Oddział Drużyna Marzeń z Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie. Z projektem pozna cały kraj i stworzy niepowtarzalną mapę edukacyjną.

W ramach realizacji projektu podejmować będziemy różnorodne aktywności inspirowane historią, legendami i ważnymi miejscami z różnych regionów Polski. Chcemy od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach ideę lokalnego patriotyzmu oraz miłość do ojczyzny.

Drużyna Marzeń wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Joanną Bytniewską i p. Wioletą Leszczyńską - pierwsze zadanie z projektu zrealizowała w Żelazowej Woli w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina. W ramach projektu dzieci brały udział w lekcji muzealnej, która zawierała część ekspozycyjną w zabytkowym dworku, w którym urodził się Chopin, gdzie obejrzały zabytkowe wnętrze i mogły posłuchać o tym, kim był sławny kompozytor, jakie miał dzieciństwo i życie, jak i części warsztatowej "Zaczarowany fortepian". A tam bawiły się dźwiękiem fortepianu i innych instrumentów oraz nauczyły się piosenki pt. "Pan Fortepian".

Lekcję muzealną i warsztatową poprowadziła dla dzieci pani Edukator Zofia Kubaszewska - dziękujemy.Tak, jak małemu Fryckowi - dzieciom także w duszy grało.

A A A
05.11.2022
godz.21:59

Zapisz się na newsletter

kontakt