przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
216918 odwiedzin
(Nie)typowe święta u Drużyny Marzeń

 

Jedną z innowacyjnych metod pracy w oddziale Drużyna Marzeń jest Kalendarz Świąt Nietypowych i zajęcia oraz zabawy tematyczne z tym związane.

6 latki wraz ze swoimi wychowawczyniami już od września zdążyli celebrować kilka takich specjalnych dni:

DZIEŃ KROPKI - DOT DAY - w tym Międzynarodowym Dniu Kropki, święcie kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września, dzieci poznawały swoje mocne strony, pobudzały wyobraźnię pracując w aplikacji Quiver - zmieniając rzeczywistość i wspólnie się po bawiły przy piosence "Gra w kropki". W ruch poszły także Ozoboty, małe robociki, które wyruszyły do Kropkolandii - zabawy programistyczne.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - 21 września Drużyna Marzeń brała udział w Ogólnopolskiej Akcji "Dzień przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je tańcem i piosenką", do której zaprosiła całe przedszkole. Był to też dzien twórczości plastycznej dzieci w ramach Ogolnoplskiego Konkursu Plastycznego "Plakat - Dziecięce Marzenia".

DZIEŃ JABŁKA - Światowy Dzień Jabłka 28 września był okazją do pogadanki o zdrowym żywieniu a także do kolorowych prac plastycznych. A jabłuszkowe inspiracje terapeutyczne dały dzieciom wiele możliwości kształtowania rozwoju poznawczego dzieci.

DZIEŃ CHŁOPCA - 30 września obdarowaliśmy prezentami naszych najfajniejszych chłopaków w całej galaktyce i z tej okazji odbyła się Dyskoteka, na której mogli wyszaleć się i dziewczynki i chłopcy przy muzycznych hitach.

DZIEŃ ZWIERZĄT - 4 października to Światowy Dzień Zwierząt. U Drużyny Marzeń był to dzień celebracji tego święta i rozwijanie umiejętności zgodnej współpracy w grupie. Dzieci zgodnie zaplanowały i zbudowały wielką farmę dla wszystkich zabawkowych zwierząt w sali.

A ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU - 7 października był dla nas świętem radości i dobrego humoru.

A A A
08.10.2022
godz.17:43
 

Zapisz się na newsletter

kontakt