przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
216913 odwiedzin
,,Mamo, tato kocham lato" - relacja w wielkiego Pikniku Rodzinnego!

Dzisiaj w przedszkolu wesołe święto,

każdy buzię ma uśmiechniętą.

Śmieje się mama, tata i dzieci,

nawet słonko wesoło świeci!

Skaczmy, biegajmy, cieszmy się chwilą,

różne konkursy nam to umilą.

Czas przy zabawie szybko nam płynie,

pstrykamy fotki całej rodzinie!

 

 

W otoczeniu zieleni i kwiatów cała społeczność Miejskiego Przedszkola Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w czwartek 2 czerwca bawiła się na corocznym rodzinnym pikniku. Tegoroczne święto połączono z przedszkolnymi obchodami Dni Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka, stąd tematem przewodnim uroczystości było hasło ,,Mamo, tato kocham lato". 

Przybyli na piknik zaproszeni goście - pan Marek Fergiński, Zastępca Burmistrza Miasta Sochaczew oraz pani Danuta Szewczyk-Kozłowska, Dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego. Zastępca burmistrza wspólnie z panią dyrektor przedszkola Moniką Kacprzak uroczyście otworzyli imprezę, a zapoczątkowały ją występy przedszkolaków ze wszystkich oddziałów. W pięknych kolorowych strojach, z radością na twarzach, doskonale przygotowane przez wychowawczynie, dzieci zaprezentowały talenty taneczne i wokalne. Swój udział w części artystycznej mieli także rodzice, występ Jagódek uświetniła muzyka na żywo - brzmienie saksofonu w wykonaniu uzdolnionego taty wychowanka oddziału, pana Marcina Bulika. Pojawił się także wspólny taniec do utworu w języku angielskim,  ,,Baby shark" oraz przygotowane przez nauczycielkę zajęć umuzykalniających- koordynatora pikniku panią Monikę Smyczek - przedszkolne wykonanie piosenki ,,Moja wesoła rodzinka" oraz tańca ,,Footloose". Występy dzieci nagrodzone zostały przez obecnych wielkimi brawami, a w oczach rodziców pojawiły się łzy wzruszenia.

Na zgromadzonych uczestników pikniku i dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez przedszkolną kuchnię, rodziców oraz sponsorów: piekarnię-cukiernię ,,Zatorski”, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe ,,Beta” Andrzeja Markiewicza, Hurtownię Wędlin ,,SALAMI” Barbary Jesiołowskiej - coś na słono i na słodko :) Chleb ze smalcem i ogórkiem, kanapki, świeże owoce, ciasta, napoje i desery cieszyły się wielkim powodzeniem. Nie zabrakło także lodów dla dzieci od sponsora – firmy Unifreeze, cukrowej waty oraz świeżego popcornu prosto z kina Odeon.

Wśród wielu z dostępnych atrakcji można było skorzystać między innymi z bezpłatnej fotobudki ustawionej w budynku przedszkola przez Daniela i Justynę Rogowiec, udziału w Zumbie prowadzonej przez Michała Dudka oraz animacji i zabaw dla dzieci prowadzonych przez animatorki z ,,Różowych Okularów". Na miłośników sportu czekały zajęcia piłki nożnej Akademii ,,Piłkarskie Orły" Mateusza Sikorskiego. Pluszowy miś ze szkoły jęzkowej British School wprowadzał dzieci w świąt języka angielskiego, poprzez wspólne zabawy metodą Teddy Eddy. Wielką radość dzieciom sprawiły zorganizowane przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sochaczewie pod opieką p. Małgorzaty Adamczyk i p. Katarzyny Żalaznej oraz harcerzy z 4 Sochaczewskiej Drużyny Harcerskiej ,,Kończyna" prowadzonej przez drużynową Martę Wrocławską oraz przybocznego Michała Wrocławskiego atrakcje, w postaci malowania twarzy, zaplatania kolorowych warkoczyków oraz tworzenia balonowych ,,arcydzieł".

Zainteresowaniem cieszył się również kiermasz oraz zorganizowany przez nauczycielki FotoPlener, na tle którego można było zrobić sobie pamiątkowe, rodzinne, wakacyjne zdjęcie. Wszystkie dostępne atrakcje oczywiście były bezpłatne, jednak w ramach wsparcia przedszkola można było podczas pikniku zapełnić ustawione puszki datkami na rozbudowę przedszkolnego placu zabaw dla dzieci. 

Zakończeniem imprezy było wielkie święto holi, o godzinie 17:00 w powietrze wzniósł się kolorowy pył neonowych proszków, co wzbudziło wielki uśmiech na twarzach zgromadzonych dzieci i dorosłych.

Dyrektor, kadra przedszkola, Rada Rodziców i dzieci dziękują za zaangażowanie wszystkich w przygotowaniu pięknego, rodzinnego święta w naszym przedszkolu. Kolejne już za rok! <3

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia w galerii zdjęć.

A A A
08.06.2022
godz.21:56
 

Zapisz się na newsletter

kontakt