przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
216920 odwiedzin
Ozoboty - skrzaty z edukacyjną mocą. Rada szkoleniowa.

 

Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Ozobot otwiera dzieciom drzwi do świata informatyki i edukacji STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Uczy poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co rozwija w dzieciach nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie.

Ozobot bit to bardzo lubiane i już od dwóch lat, w oddziale Jagódki i od roku w oddziale Pszczółki, wykorzystywane narzędzie w procesie dydaktyczno-wychowawczym,  nietrudne w obsłudze, bardzo uniwersalne, nie wymagające dostępu do sprzętu komputerowego, nie wymagające reorganizacji przestrzeni w sali przedszkolnej. Chodzi o to, żeby dziecko używało robota w celu podniesienia efektywność nauki, wprowadzenia jakiejś  wartości, żeby pomogło kształcić u dziecka pewne kompetencje.

Aby zachęcić nauczycieli do pracy z Ozobotem we wszystkich oddziałach w naszym przedszkolu, nauczycielki wychowania przedszkolnego Joanna Bytniewska i Wioleta Leszczyńska z Zespołu Samokształceniowego, przeprowadziły radę szkoleniową dla całej Rady Pedagogicznej. Rada odbyła się 25 maja w Miejskim Przedszkolu Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie.

Panie, posiadające kompetencje do pracy z dziećmi z użyciem Ozobota, przeszkoliły kadrę pedagogiczną w zakresie obsługi robota, jego możliwości, przykładów i sposobów użycia w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Przeprowadziły przykładowe zajęcia edukacyjne dla dzieci z wykorzystaniem Ozobota pt.: "Podróże małe i duże".

Pani Dyrektor, koleżankom nauczycielkom i specjalistom dziękujemy za aktywną, pełną dobrej zabawy, humoru i wiedzy pracę na spotkaniu i życzymy sukcesów  w nauce programowania i robotyki naszych przedszkolaków.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Joanna Bytniewska

Wioleta Leszczyńska

A A A
06.06.2022
godz.20:30
 

Zapisz się na newsletter

kontakt