przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
216915 odwiedzin
Ekorybki

16 maja 2022 r. dzieci z oddziału Rybki przystąpiły do realizacji II edycji programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne” opracowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a nadzorowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny
w Sochaczewie.

Program skierowany jest do dzieci w wieku 5-6 lat oraz ich rodziców i opiekunów. Jego celem jest zwiększanie świadomości  i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

W ramach realizacji wyżej wymienionej interwencji programowej dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedziały się co to są produkty ekologiczne, po czym można je rozpoznać, skąd się one biorą i dlaczego warto je wybierać. Przedszkolaki zapoznały się również
z zaleceniami zdrowego stylu życia na podstawie Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia wykonanej w formie przestrzennej oraz wspólnie utworzonej z dostępnych bioproduktów i rekwizytów sportowych. W trosce o dobre samopoczucie i kondycję fizyczną miały możliwość w rytm muzyki „poruszać bioderkami…”. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie przez dzieci szaszłyków z owoców Bio oraz degustacja kulinarnych wytworów.

W ramach zwiększenia skuteczności programu profilaktycznego „Skąd się biorą produkty ekologiczne” rodzice otrzymali od wychowawców drogą mailową link do webinaru z udziałem eksperta.

A A A
01.06.2022
godz.20:04
 

Zapisz się na newsletter

kontakt