przejdź do Sochaczew.pl
174524 odwiedzin
"Jesteśmy Jagódki..."

 

"Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu- o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć,odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat".

Robert Fulghum

 

Przetoczone powyżej słowa stanowią sens edukacji przedszkolnej, bo właśnie te umiejętności nabywa dziecko w przedszkolu. Przedszkole wprowadza 3-latka w świat dotąd dla niego obcy. Przede wszystkim uczy tego, że istenieją inne dzieci i ich potrzeby- zaczyna się proces socjalizacji malucha.

Praca w naszej grupie odbywa się w oparciu o zatwierdzony przez MEN program nauczania. Dzieci nabywają wiedzę z kilku dziedzin, w szczególności treści związane z wychowaniem umysłowym, moralno- społecznym i estetycznym, na które składają się: działalność plastyczno- konstrukcyjna i wychowanie muzyczne, a także treści kszatałtujące pojęcia matematyczne i przyrodnicze. Nie bez znaczenia jest wychowanie zdrowotne i aktywność ruchowa prowadząca do harmonijnego rozwoju. W grupie rówieśniczej Wasze dzieci się realizują, nawiązują przyjaźnie, uczą rozwiązywać konflikty, poznają świat, nabywają umiejętności współżycia w grupie. Wszystko to odbywa sie pod czułym, bystrym, życzliwym i wyrozumiałym okiem wychowawczyń i pań z grupy, które swoją działalnością wspomagają rozwój dziecka.

Od pierwszych dni pobytu w przedszkolu poczyniłyśmy tak wiele starań, aby pokonać stres i zapobiec negatywnym przeżyciom u maluszków przy przekraczaniu progu przedszkola. Jesteśmy przekonane, że dzieci maja poczucie bezpieczeństwa, a Wy Rodzice pewność, że nasze przedszkole jest tym miejscem, gdzie bez obawy możecie pozostawić swoje dziecko. Dlatego warto zapisać swoją pociechę do przedszkola, spokojnie przetrwać okres adaptacji, nawiązać życzliwy, bezpośredni kontakt z wychowawczyniami i obserwować postępy w rozwoju swojego dziecka.

I już niedługo będzie do tego niebywała okazja. Bowiem pragnę serdecznie zaprosić Was Drodzy Rodzice w imieniu dzieci i pracowników grupy oraz Pani Dyrektor na uroczystość Pasowania Na Przedszkolaka pt.: "Jesienne Czary", która odbędzie się 8 listopada (czwartek) o godz. 15:00 w sali grupy Jagódki.

I tak myślę sobie że, wszyscy będziecie "pękać" z dumy i ocierać łezkę wzruszenia, kiedy usłyszycie jak Wasze dzieci zaśpiewają "Jestem sobie przedszkolaczek..."

Joanna BytniewskaA A A
01.11.2012
godz.20:54

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość