przejdź do Sochaczew.pl
178683 odwiedzin
Dzień Edukacji Narodowej

 

Podziękowanie

 

Pewien nauczyciel kazał uczniom pierwszej klasy narysować coś, za co chcieliby podziękować Bogu. Pomyślał, że w rzeczywistości te dzieci, pochodzące z biednych dzielnic miasta, miały niewiele spraw, za które mogły dziękować. Wiedział, że prawie wszyscy narysują słodycze lub zastawione stoły.

Rysunek wręczony mu przez Tina zaskoczył go: przedstawiał rękę narysowaną przez dziecko.

Czyją rękę?

Klasę zafascynował ten obrazek. «Według mnie jest to ręka Boga, która przynosi nam pożywienie» - powiedziało jedno dziecko. «Jest to ręka wieśniaka - powiedziało inne - gdyż hoduje kury i robi frytki». Podczas gdy inne dzieci jeszcze pracowały, nauczyciel pochylił się nad ławką Tina i spytał, czyja to ręka. «To jest twoja ręka» - wyszeptało dziecko.

Teraz sobie przypomniał, że co wieczór brał on za rękę Tina, który był najmniejszy i prowadził go do wyjścia. Robił to także z innymi dziećmi, ale dla Tina to miało wielkie znaczenie.

Czy pomyślałeś kiedyś, jak wielką moc posiadają twoje ręce?

Powinniśmy nauczyć się zachowywać przykazania pani domu.

Jeśli śpisz na nim... doprowadź je do porządku.
Jeśli go nosisz... powieś go.
Jeśli kończysz jeść... postaw go w zlewie.
Jeśli chodzisz po nim... wytrzep go.
Jeśli otwierasz go... zamknij go.
Jeśli opróżniasz... napełnij go.
Jeśli dzwoni... odpowiedz.
Jeśli miauczy... daj mu jeść.
Jeśli płacze... pocałuj go.

Bruno Ferrero

 

W Dniu Edukacji Narodowej dziękuję mojemu Zespołowi z Miejskiego Przedszkola Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie  za serce, trud i wkład w życie naszej przedszkolnej społeczności oraz życzę zdrowia, energii i wytrwałości w realizacji swoich zawodowych i życiowych planów.

Serdeczne życzenia kieruję również do naszych Przyjaciół z placówek oświatowych współpracujących z naszym przedszkolem – satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą, wiele radości płynącej z efektów działalności dydaktyczno-wychowawczej, pewności w wątpliwościach, cierpliwości przy akceptacji rzeczywistości oraz siły w przekonywaniu.

 

Monika Radwańska-Komosa

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 4

z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie

 

 

Sochaczew, 14 października 2012 r.


A A A
14.10.2012
godz.20:58

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość