przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
192843 odwiedzin
"Od przedszkola do Opola" - Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Przedszkolnej - sukces Jagódek.

 

 

 

Wychowanie muzyczne w przedszkolu powinno opierać się na różnych formach aktywności. Jedną z nich jest śpiew, który kształci u dzieci słuch, poczucie rytmu, pamięć muzyczną, rozwija aparat głosowy, uwagę, wyobraźnię, dostarcza wiedzy o świecie, sprzyja rozwojowi prawidłowej wymowy. 

Wprowadzenie dzieci w świat muzyki i sposób, w jaki zostaną zachęcone w przedszkolu do słuchania muzyki, śpiewania, a nawet tworzenia łatwych melodii oraz to, w jakim stopniu będą rozbudzane zainteresowania muzyczne, w znacznym zakresie może decydować o dalszym ich rozwoju w dziedzinie muzyki.

Jedną z aktywności muzycznych jest zachęcanie dzieci do udziału w różnych konkursach i przeglądach wokalno - artystycznych. W tego typu wydarzeniu w maju wzięły udział Jagódki z Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie.

Organizatorem konkursu było Przedszkole Samorządowe im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie, które zaprosiło przedszkolaków do udziału w -

Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej "Od przedszkola do Opola" pt. "Piosenka bajkowa".

Trzy Jagódki w składzie : Marcelina Kuśmider, Michalina Jończyk i Zuzanna Pytkowska zaśpiewały piosenkę pt. "Bajeczki" w pięknych bajkowych strojach na tle bajkowej dekoracji i zajęły w konkursie lll miejsce. To wielki sukces dla czteroletnich dziewczynek. Gratulacje i brawa!

Przygotowanie artystyczno - wokalne dzieci - pani Joanna Bytniewska nauczyciel wychowania przedszkolnego.

 

A A A
07.06.2021
godz.18:02

Zapisz się na newsletter

kontakt