przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
192843 odwiedzin
Czuć wiosnę! - zajęcia metodą porannego kręgu w Pszczółkach

Wiosna przyszła do nas już dawno, ale dopiero teraz na prawdę ją poczuliśmy! We wtorek 20 kwietnia ciocie przygotowały dla nas masę wiosennych zabaw, dzięki którym poruszyliśmy nasze zmysły. 

Zajęcia rozpoczęły się od zapalenia zapachowej świeczki, po czym zapachniały nasze dłonie, w które wtarliśmy pięknie pachnący olejek. Szybko udało nam się odgadnąć, że zapachem wiosny jest cytryna. Siedząc w kręgu przywitaliśmy się piosenką i rozpoczęliśmy wspólne wiosenne zabawy. Pomagaliśmy pani Wiośnie przeliczać i układać kwiaty, żaby, motyle, biedronki wsłuchując się w treść opowiadania czytanego przez ciocie. Ależ ta wiosna zapracowana! Dobrze, że przedszkolaki z Pszczółek świetnie radzą sobie z matematycznymi zadaniami i szybko pospieszyły z pomocą.

Po umysłowym wysiłku przyszedł czas na trochę muzyki i ruchu. Przypomnieliśmy sobie brzmienie bębenka - instrumentu kojarzonego z wiosną, pobawiliśmy się przy jego dźwiękach. Następnie ochotnicy mieli okazję spróbować cytryny posypanej cukrem...okazuje się, że Pszczólki to smakosze kwaśnych smaków :)

Następnie dowiedzieliśmy się, że kolorem wiosny jest zielony, wykonaliśmy doświadczenie z mieszaniem barw, przypomnieliśmy sobie jakie barwy należy połączyć aby otrzymać kolor zielony. Bardzo zapragnęliśmy, aby nasza sala i okolica także się zazieleniłą, więc postanowiliśmy posiać nasiona kwiatów oraz posadzić cebulki i fasolę. Każdy z nas miał okazję dotknąć ziemi, poczuć jej zapach, po czym wsadzić własne nasionko. Zakończeniem zajęć było zgaszenie naszej zapachowej lampki.

Znaleźliśmy także miejsce dla cebulek i nasion kwiatów przyniesionych przez nas na zajęcia na przedszkolnym terenie w donicach, blisko okien naszej sali. Będziemy o nie dbać i mamy nadzieję, że będą pięknie rosnąć i umilać nam wiosenne spacery :)

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do zajęć.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Wioleta Leszczyńska

Monika Lankiewicz

A A A
22.04.2021
godz.19:21

Zapisz się na newsletter

kontakt