przejdź do Sochaczew.pl
174405 odwiedzin
Sprawozdanie ze Świątecznego Koncertu dla Mikołaja

Świąteczny Koncert dla MikołajaW dniu 7 grudnia 2019, w sobotę, o godz. 14:30, rozpoczął się uroczysty Świąteczny Koncert Charytatywny dla Mikołaja Rokickiego. Uroczystość poprowadzili dyrektor Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi Monika Radwańska Komosa oraz Daniel Janiak z Wydziału Kultury Turystyki i Promocji Miasta. Otwarcie wydarzenia nastąpiło z udziałem zastępcy dyrektora MOSiR Anny Ulickiej oraz Karoliny Karlickiej przewodniczącej Rady Rodziców – organizatora tego ważnego przedsięwzięcia, którego celem było pozyskanie brakujących środków finansowych na operację Mikołaja Rokickiego.

Przed rozpoczęciem uroczystości już od rana na halę sportową MOSIR-u przybywali wolontariusze: rodzice, pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i młodzież, by wszystko przygotować do uroczystego koncertu. Było dekorowanie całej hali poprzez rozstawianie zielonych drzewek, lampionów, rozwieszanie napisu, białych gwiazdek, kolorowych łańcuchów i balonów. Zostały rozstawiane stoiska ze świątecznymi stroikami, bombkami, świecami i prezentami, własnoręcznie wykonanymi przez pracowników przedszkola i rodziców, a także stoiska z pysznymi ciastami, grochówką, smalcem, napojami i watą cukrową.

O godzinie 14.30 nastąpiło uroczyste otwarcie koncertu, w którym wspólnie z Rodzicami brał udział mały Mikołaj Rokicki. Chłopiec bez tremy i zmęczenia spoglądał z wysokości matczynych rąk na to, co przez cale popołudnie i wieczór działo się na hali.

Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, a po nich zespoły muzyczne: TOLEDO, KONTRAST, DIAMENTIC, NO DAYS OFF, EXEL, GOLDEN EYE. W przerwach miedzy występami Monika Radwańska Komosa wraz z Danielem Janiakiem prowadzili licytacje obrazów, cennych przedmiotów, bonów, karnetów itp. Całkowity dochód zostanie przekazany na operację Mikołaja. Niektóre licytacje były bardzo zażarte pełne mocnych wrażeń.

Ponadto przeprowadzone były takie atrakcje dla dzieci i dorosłych, jak:

 • spotkanie ze św. Mikołajem

 • malowanie buziek, kolorowe warkoczyki

 • spotkanie z postaciami z bajek

 • budowanie z gigantycznych klocków

 • warsztaty balonowe, animacja

 • kiermasz świąteczny

 • poczęstunek

 • loteria z zabawkami

 • przejażdżki Fiatem 126p

 • pokaz rasowych królików

 • prezentacja wozów strażackich.Całkowity dochód ze zbiorki charytatywnej na rzecz Mikołaja Rokickiego, który w związku z ciężką chorobą (hiperinsulinizm) musi poddać się operacji w klinice w Niemczech, po podliczeniu w dniu 7.12.2019 r. wyniósł 28.207,08 zł, 102,65 koron czeskich i 7,01 euro.

Na sumę tę składają się pieniądze wrzucone do puszek: 17.457,08 zł, 102,65 koron czeskich i 7,01 euro oraz pieniądze pozyskane z licytacji 50 przedmiotów w kwocie 10.750 zł.

(Zbiórka publiczna o numerze 2019/4708/KS).

Warto podkreślić, że nie jest to ostateczna kwota zgromadzona podczas koncertu, ponieważ ponad 60 przedmiotów, których nie udało się wystawić na licytację ze względu ogromną ilość darów wobec określonych ram czasowych imprezy, zostało przekazanych na licytację internetową.

Dziękujemy wszystkim organizatorom i darczyńcom, którzy byli Świętymi Mikołajami dla małego Mikołaja i zapraszamy do dalszej części licytacji na facebooku ,,Okażmy serce – licytację dla Mikołaja.” Druga tura licytacji rozpocznie się w środę 11.12.2019 roku.

A A A
10.12.2019
godz.00:02
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość