przejdź do Sochaczew.pl
178915 odwiedzin
,,Misiaczek Wierszowniaczek” i pierwsze miejsce Antosi z Jagódek!

Nasze Jagódki, mimo że dopiero we wrześniu rozpoczęły swoją przedszkolną przygodę już mogą pochwalić się pierwszym wielkim sukcesem – Antosia Koper zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie recytatorskim ,,Misiaczek Wierszowniaczek” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Przesłuchania odbyły się dnia 27 listopada w budynku Bibioteki, udział wzięły w nich trzy dziewczynki z JagódekAntosia, Marcelinka i Zuzia. Ich interpretacja wierszy o misiach i zaprezentowane stroje wzbudziły szczere uśmiechy na twarzach jury i podziw zgromadzonych na sali gości. Prezentacje naszych dziewczynek spodobały się tak bardzo, że cała grupa zaproszona została na rozstrzygnięcie konkursu i spektakl teatralny, w którym chętnie wzięliśmy udział, trzymając kciuki za nasze koleżanki.

Tym samym 29 listopada Jagódki wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę :) Pełni emocji oklaskiwaliśmy sukces pierwszego miejsca Antosi, wyróżnienie przyznane Marcelinie oraz udział Zuzi.

Po rozdaniu nagród dzieci obejrzały niosący wspaniałe przesłanie teatrzyk pt. ,,Miś Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele” grany przez aktorów teatru ,,Maska” z Krakowa. Mały Miś i jego
pani dzięki przyjaciołom zrozumieli, że są wartości ważniejsze niż dobra materialne i prezenty. Obecność przyjaciół, a nie drogie prezenty sprawiła, że urodziny Misia i jego opiekunki były niezapomniane. Spektakl wzbudził wiele emocji, były okrzyki radości, śmiech, wesołe miny, a także skupienie i aktywne uczestnictwo w ukazywanych scenkach.

Całe wydarzenie było wspaniałą nauką dla naszych przedszkolaków, nie tylko ze względu na przekazane w przedstawieniu wartości. Dzieci nauczyły się: bezpiecznych zachowań podczas podróży busem, na drodze, prawidłowego zachowania w miejscach publicznych oraz podczas przedstawień teatralnych.

Antosi i wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie składamy raz jeszcze serdeczne gratulacje, duma Nas rozpiera, że mamy tak zdolne maluszki! Życzymy dalszych sukcesów wszystkim Jagódkom.

 

 

 

A A A
02.12.2019
godz.17:57
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość