przejdź do Sochaczew.pl
180213 odwiedzin
Obchody Tygodnia Świadomości Autyzmu w „Misiach”

            Tegoroczne Obchody Świadomości Autyzmu trwały w oddziale „Misie” ponad tydzień. Rozpoczęły się już 29 marca (w piątek) od przygotowania i wywieszenia w naszej szatni plakatów. Plakaty zachęcały rodziców do przyłączenia się do naszych obchodów oraz miały na celu zwiększać ich świadomość dotyczącą  autyzmu, który jest zaburzeniem uznanym przez ONZ  za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych dzisiejszego świata.   

            W poniedziałek (1 kwietnia) dzieci wykonały piękne niebieskie kotyliony, na których nakleiły białą literę „A” oraz  zostały zapoznane z podstawowymi informacjami dotyczącymi autyzmu.

            We wtorek wszystkie dzieci oraz ciocie przyszły ubrane na niebiesko solidaryzując się w ten sposób z osobami z autyzmem. W tym dniu nasz oddział wybrał się na długi spacer na koncert do Państwowej Szkoły Muzycznej. Wykorzystaliśmy tą okazję do popularyzowania naszej akcji wśród okolicznych mieszkańców Sochaczewa.  Dzieci z własnoręcznie wykonanymi kotylionami na szyi, niebieskimi wstążeczkami na rękach oraz z niebieskimi balonami w ręku były zauważone  przez wiele osób podczas spaceru. Niebieskie „Misie” były również bardzo widoczne i z pewnością mocno wyróżniały się spośród dzieci z innych placówek, które były obecne na koncercie.

            W środę dzieci wysłuchały  fragmentów książki Charlesa Amenty pt. „Krzyś jest wyjątkowy”, która została napisana z myślą o dzieciach aby pomóc im zrozumieć czym tak naprawdę jest autyzm? Dzięki tej książce dzieci mogły poznać wyjątkowego Krzysia – chłopca dotkniętego autyzmem. „Misie” dowiedziały się m.in. jakimi zachowaniami  dzieci z autyzmem różnią się od swoich rówieśników oraz w czym są do nich podobne,  z jakimi problemami na co dzień borykają się dzieci z autyzmem, jakie mają uzdolnienia,  w jaki sposób można im pomóc.  

            W czwartek dzieci mogły poczuć się tak jak osoby z autyzmem poprzez wykonywanie różnych ciekawych zadań. Zakładając specjalne okulary (zmieniające obraz rzeczywistości),  układały wieżę z niebieskich kubeczków. Szybko przekonały się, że nie jest to proste zadanie. Musiały również odnaleźć tylko za pomocą dotyku dwa baloniki z taką samą zawartością, co także nie było łatwe. Ponadto dzieci wykonały niebieskie lampki w celu podkreślenia akcji „Zaświeć na niebiesko dla autyzmu”.

            Piątek był dniem na utrwalanie zdobytych wiadomości. Dzieci rozwijały niebieską „nić wiedzy” na temat autyzmu. Brały udział w konkursie i mogły zdobyć niebieskie punkty, z których następnie ułożyliśmy wielką literę „A”. Każde dziecko wykonało plakat pt. „Kim jest i jaki jest Krzyś?”.

           Na zakończenie warto podkreślić, że po tak intensywnym tygodniu z całą pewnością „Misie” nie są „zielone” w temacie autyzmu.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

  

A A A
06.04.2019
godz.14:13

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość