przejdź do Sochaczew.pl
177401 odwiedzin
"Aniołek maleńki, jak wróbelek"

Coroczną tradycją naszego przedszkola są uroczyste Jasełka przygotowane przez dzieci. W uroczystości tej, na deskach sceny SCK w Sochaczewie, bierze udział cała społeczność naszej placówki. W grudniu 2018 roku do obejrzenia pięknej bożonarodzeniowej inscenizacji pt.: "Aniołek maleńki, jak wróbelek", jak zawsze zaprosiliśmy naszych najbliższych; rodziców, dziadków i innych bliskich członków rodzin. Świąteczne spotkanie uświetnili swoją obecnością także znamienici zaproszeni goście : Zastępca Burmistrza Marek Fergiński, Dyrektor Zespołu Szkół w Erminowie Renata Karaś, Dyrektor Przedszkola Niepubliczego Św. Aniołów Stróżów Siostra Ewa Maria Ogłaza, Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Joanna Majewska, Doradca Metodyczny w zakresie wychowania przedszkolnego Zofia Szydełko, Członkowie Zarządu Rodziny Krakowiaków Państwo Anna Gronkiewicz-Fastyn i Marcin Fastyn.


Pani Dyrektor Monika Radwańska-Komosa ciepło przywitała wszystkich przybyłych, wprawiając w wyjątkowy, świąteczny nastrój i zaprosiła do obejrzenia Jasełek. Mali artyści, jak zwykle nie zawiedli, nauczeni wyznaczonych ról, kolęd, pastorałek i wspaniałych przygotowanych do nich aranżacji ruchowych, prezentowali się zdumiewająco.

Nie zabrakło łez wzruszenia, uśmiechów, zadumy na twarzach oglądających oraz oczywiście gromkich braw.

Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę; była Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, trzej Królowie, Pastuszkowie i Owieczki. W zimowy nastrój całej uroczystości wprowadziły wszystkich małe Śnieżynki, a całą historię narodzin małego Jezuska opowiadały Aniołki, które zapraszały do występów dzieci z poszczególnych oddziałów. Przygotowane przez wychowawczynie i rodziców stroje dodały uroku jasełkowemu przedstawieniu, a świąteczna dekoracja sceny dopełniła całości. 

Kolejny raz okazało się,  że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom ukazują, jak ważna jest tradycja Świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto. 
Za starania, talenty wokalne, recytatorskie i taneczne dzieci pochwalił burmistrz Marek Fergiński, który zabrał głos na koniec uroczystości dziękując i gratulując nauczycielom przygotowania tak wspaniałego przedstawienia.
Następnie wszyscy zostali zaproszeni przez panią Dyrektor na słodki poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców i sponsorów oraz na bożonarodzeniowy kiermasz prac przekazanych przez Rodziców i dzieci, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby naszych wychowanków m.in. na organizację przedstawień teatralnych dla przedszkolaków. 


J. Bytniewska, M. Lankiewicz, H. Bonalska

 

 


Podziękowania:

Dzieciom, Rodzicom, Pracownikom Przedszkola, Sponsorom w szczególności Cukierni Olsza Sochaczew, PSS Sochaczew, panu Mariuszowi Leszczyńskiemu, Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sochaczewie wraz z opiekunem panią Małgorzatą Adamczyk, Harcerzom z 4 Sochaczewskiej Drużyny Harcerskiej "Koniczyna" wraz z opiekunami państwem Martą i Michałem Wrocławskimi oraz Gościom za obecność, pomoc w przygotowaniu, pomoc w organizacji, sponsoring i wspólne przeżywanie Bożego Narodzenia w naszej przedszkolnej rodzinie - DZIĘKUJEMY.

  

A A A
23.01.2019
godz.21:42
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość