przejdź do Sochaczew.pl
177401 odwiedzin
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w oddziale „Misie”

      3 grudnia to dzień, który od 26 lat jest ustanowiony przez ONZ Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Celem tego święta jest upowszechnianie wiedzy na temat osób niepełnosprawnych.

        Ciocie z oddziału „Misie” mają świadomość tego, że już od najmłodszych lat bardzo ważne jest tworzenie przyjaznego klimatu integracji dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi kolegami. Dlatego też w Dniu Osób Niepełnosprawnych dzieci uczestniczyły w zajęciach, które uświadomiły im z jakimi problemami na co dzień borykają się ich niepełnosprawni rówieśnicy.

       „Misie” dzięki wykonywaniu różnych zadań mogły poczuć się jak osoby z poszczególnymi rodzajami niepełnosprawności.  Z zasłoniętymi oczami poruszały się po sali w kierunku źródła dźwięku. Odczytywały napisy w alfabecie Brail’a. Uczyły się kilku słów w języku migowym. Przemieszczały się po podłodze bez użycia nóg czy też zjadały jabłka bez użycia rąk.

      Ważnym punktem zajęć było opowiadanie pt. „Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” autorstwa R. J. Palacio.  Słuchając go „Misie” utrwaliły sobie, że nie ma znaczenia jak ludzie wyglądają i w jak odmienny sposób się zachowują. Często nie mają na to wpływu i nie mogą tego zmienić. Najważniejsze jest to w jaki sposób my postrzegamy innych.

      „Ludzie mogą zmienić sposób, w jaki patrzą na innych. Jeśliby to zrobili, zobaczyliby, że inni ludzie są cudami. A wtedy zobaczyliby również, że oni też są cudami. Bo wszyscy jesteśmy cudami. Jeśli będziemy patrzeć życzliwie zawsze ujrzymy cuda”.   

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

  

A A A
05.12.2018
godz.23:26

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość