przejdź do Sochaczew.pl
177401 odwiedzin
Uczennice czytały przedszkolakom

W roku 2018 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł na 29 września. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. 
Jagódki także obchodziły to święto. Nie czytała dzieciom jednak, jak to zwykle bywa ciocia, ale uczennice z klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie. Dziewczynki; Amelka, Maja i Ewelina ochoczo przyjęły zaproszenie do przedszkolnej zerówki - Jagódek, tym bardziej, że dwie z nich to byłe Jagódki - absolwentki naszego przedszkola. 
Przedszkolaki, wpatrzone w starsze uczennice, z uwagą słuchały czytanej lektury. A była ona nieprzypadkowa. Otóż, była to opowieść o niezwykłym chłopcu : Ignacym Janie Paderewskim. Książka Wioletty Piaseckiej  pt. "Ignaś"- opowieści patriotyczne - pięknie wpasowała się w 100lecie odzyskania niepodległości i w Miedzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała ", realizowany w Jagódkach. 
Dziękujemy uczennicom i zapraszamy częściej do przedszkolaków. 

Joanna Bytniewska
 

A A A
03.10.2018
godz.22:10
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość