przejdź do Sochaczew.pl
172779 odwiedzin
Ośmiu Wspaniałych 2017/2018

Lokalny Komitet Organizacyjny Samorządowego Konkursu Nastolatków  ,,8 Wspaniałych” wraz ze Starostwem Powiatowym w Sochaczewie oraz samorządami gminnymi z powiatu sochaczewskiego zapraszają do zgłaszania wyróżniających się wolontariuszy do XII Sochaczewskiej Edycji Konkursu ,,8 Wspaniałych”.

Wyróżniający się wolontariusze to tacy, którzy podejmują różne działania wolontarystyczne na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego, zachęcają rówieśników do działań prospołecznych, podejmują działania przeciw przemocy i agresji w szkole, prezentują aktywną postawę w przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży.

Na uwagę zasługują młodzi ludzie, minimum przez rok pracujący wolontarystycznie,  wykazujący się konsekwencją w realizacji podjętych zobowiązań, wzorotwórczym charakterem działania, pozytywnym efektem społecznym, wytrwałością w pokonywaniu trudności i osiąganiem wyznaczonych celów

Postawami zasługującymi na wyróżnienie są umiejętność i chęć współpracy z innymi uczniami w szkole oraz kolegami poza szkołą, poszukiwanie przyjaciół i promowanie braterstwa między ludźmi w różnych sytuacjach życiowych, wzorotwórcze zachowanie w życiu codziennym, pogoda ducha i dyskrecja w relacjach z innymi ludźmi, prawdomówność oraz umiejętność przyznania się do błędu i porażki, odpowiedzialność w podejmowaniu decyzji ze świadomością przyjmowania ich konsekwencji. Wolontariuszy do konkursu mogą zgłaszać szkoły i placówki, instytucje, stowarzyszenia i fundacje, a także osoby prywatne.

Zgłoszenia  przyjmowane są w kategoriach:

-grupowej (grupa minimum ośmioosobowa);

-indywidualnej: ÓSEMECZKA (klasa 4-6 szkoły podstawowej), ÓSEMKA JUNIOR (klasa 7-8 szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne), ÓSEMKA SENIOR (klasa 1-5 szkoły ponadpodstawowej).

Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin konkursu  dostępne są na stronie internetowej www.mp4.sochaczew.pl w zakładce Konkurs 8 Wspaniałych. Dokumenty można składać do dnia 2 marca 2018 r. do godziny 15:00 w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 1, ul. Prezydenta Kaczorowskiego 7, 96-500 Sochaczew (do godziny 15:00).

A A A
24.02.2018
godz.18:47
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość