przejdź do Sochaczew.pl
172776 odwiedzin
"Dziadek,stołek i rosołek" Biedronki

 

„Podsłuchaliśmy przypadkiem jak rozmawia babcia z dziadkiem:

Babcia:

Stefan zostaw ten stołek  na stole stygnie rosołek

Dziadek:

Gieniu. Teraz nie mogę. Właśnie przykręcam mu nogę,

a kiedy przykręcam,  Gieniu nie myślę o jedzeniu…”

Dorota Gellner

 

W naszym przedszkolu zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.

Spotkania z Babcią i Dziadkiem są okazją do poznania tradycji, zwyczajów, obyczajów i wspólnego ich kultywowania. To niezapomniane chwile, które dostarczają radosnych przeżyć.

I tak stało się również w tym roku 11 stycznia w  grupie „BIEDRONKI” zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci już od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości, którzy o godzinie 14.00 licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

Na to spotkanie przedszkolaki wcielając się w role: narratora, babci Gieni i dziadka Stefana oraz zwierzątek, przedstawiły humorystyczną inscenizację wiersza Doroty Gellener pt. „DZIADEK, STOŁEK I ROSOŁEK”. Tego dnia nie mogło obejść się również bez zaprezentowania talentów wokalnych i tanecznych przedszkolaków. Dzieci zatańczyły taniec do piosenki „Babuszki - staruszki” oraz tango „La Comparsita”. Na zakończenie piosenką „Jestem sobie mała wnusia…” na mel. „Krakowianka” złożyły swoim Dziadkom życzenia:

„…W ten dzień miły nie psocimy

Faj duli, faj duli faj.

Tylko dobrze Wam życzymy”

Faj duli, faj duli faj.

Całujemy Was serdecznie

Faj duli, faj duli faj.

Żyjcie długo oraz wiecznie

Faj duli, faj duli faj.

Dopełnieniem uroczystości było wręczenie swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonanych laurek i prezentów oraz złożenie płynących z małego serduszka życzeń, a uwieńczeniem całej uroczystości był słodki, wspólny poczęstunek, przygotowany dzięki uprzejmości Rodziców. Dzieci sprawiły wiele radości i wzruszenia naszym gościom. Zaproszeni goście byli zauroczeni występami swoich wnucząt, o czym mogły świadczyć nie tylko łzy wzruszenia oraz całusy, przytulania, ale także słowa uznania dla cioć.

Uroczystość przebiegał w atmosferze humoru i dobrej zabawy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Wszystkim Babciom i Dziadkom  życzymy raz jeszcze dużo zdrowia oraz szczęścia i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Ciocie z grupy Biedronki

A A A
02.02.2018
godz.15:44
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość