przejdź do Sochaczew.pl
179103 odwiedzin
Koty świętowały 17 lutego! - kocie zabawy dzieci z grupy Motylki i Jagódki

17 lutego dzieci z grup Motylki i Jagódki miały okazję uczestniczyć w zabawach zorganizowanych z okazji światowego Dnia Kota.  

Dzień Kota obchodzony jest na świecie od 1990 r, w Polsce pierwsze obchody uroczystości naszych domowych milusińskich obchodzone są od 2006 r. zaznaczenie w kalendarzu tak  nietypowego święta miało na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problemy bezdomnych, głodnych i zaniedbanych zwierząt błąkających się po ulicach naszych miast.

W tym wyjątkowym dla wszystkich kotów dniu mieliśmy okazję posłuchać inscenizowanej przez ciocię znanej przez wszystkich bajki  ,,Chory Kotek”,  który to z łakomstwa wylądował w łóżeczku. Porozmawialiśmy o własnych zwierzątkach domowych, jak się nimi opiekujemy oraz na czym polega praca weterynarza. Oczywiście nie mogło zabraknąć ćwiczeń gimnastycznych – jako kotki ćwiczyliśmy swoje kręgosłupy tworząc ,,kocie grzbiety”, wyginając się i przeciągając, aby na koniec smacznie zasnąć na dywanie zwinięci w kłębuszek.

W odpowiedzi na pytanie: co lubią kotki? Zgodnie stwierdziliśmy – jeść myszki! A myszki trzeba było złapać. Nasze kocie zadanie było baaaardzo trudne – zwijając kłębek wełny mogliśmy dotrzeć do miejsca gdzie schroniła się myszka i złapać ją! Ale jesteśmy bardzo zwinne, młode kotki  i wszystkie myszki odnaleźliśmy. Nie zapomnieliśmy jednak o łakomym chorym kotku i zamiast myszki schrupać oczywiście wypuściliśmy je na wolność ;) Zabawa bardzo się nam podobała!

Na koniec układając pocięte na elementy obrazki rozpoznawaliśmy kocich bohaterów naszych ulubionych bajek – był kot Sylwester, Tom, Garfield, Kot w butach a także….Filemon i Bonifacy – ci sprawili nam najwięcej kłopotu. Dobrze, że ciocie czasem też oglądają bajki i przyszły nam z pomocą :)

Tego dnia wykonaliśmy także piękne koty z papierowych talerzyków i bibuły, wyglądają jak żywe! Spójrzcie sami na zdjęcia – sprawdźcie jak dobrze się bawiliśmy!

 

 

Wioleta Górecka

A A A
22.02.2017
godz.13:17

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość