przejdź do Sochaczew.pl
178684 odwiedzin
Czwartoklasiści uczyli, jak ratować ludzkie życie

W czwartek do Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, do mistrzowskich Jagódek i Żabek, przybyli bardzo ważni goście, aby przeprowadzić z przedszkolakami warsztaty ratownicze, przygotowujące dzieci do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przybycia lekarza. Mali ratownicy, którzy uczyli jeszcze mniejsze od siebie dzieci, to uczniowie klasy lVd ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie:
Maja Kowalczyk, Julia Lewandowska, Wiktoria Łunkiewicz, Michał Piaskowski , Natalia Pomarańska.
Czwartoklasiści przybyli wraz z opiekunem nauczycielem panią Zofią Szydełko. Nasze zajęcie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej udało nam się zorganizować dla mistrzowskich grup właśnie dzięki współpracy z doradcą metodycznym p. Zofią Szydełko, która jest certyfikowanym ratownikiem przedmedycznym. 
Spotkanie zaczęło się bardzo miło, ponieważ był to" Dzień Przyjaciela "i wszyscy się mogli poprzytulać. A potem zaczęły się już naprawdę poważne tematy; dzieci poznały wszystkie etapy pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli zadbanie o bezpieczeństwo osoby, której się pomaga, wołanie o pomoc, sprawdzanie przytomności i oddechu, wyzwanie pomocy, numery do służb ratowniczych 112, 999, 998, 997, pozycja boczna bezpieczna, wdechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej.

Przedszkolaki uważnie słuchały rad starszych kolegów,  bo bardzo chciały nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, uwierzyli w to, że są dzielnymi małymi ludźmi, którzy mogą pomóc ratować ludzkie życie i którzy, jak dorośli, będą wiedzieli co robić. Zobaczcie sami, jak radzili sobie w praktyce na ćwiczeniowych fantomach, koniecznie zajrzyjcie do galerii zdjęć. 

Potem jeszcze mistrzowskie przedszkolaki, wykorzystując wiedzę cyfrową z projektu Mistrzowie Kodowania Junior, animowały bijące serca. W aplikacji Scratch Junior najpierw narysowały i pokolorowały serce i potem kodowały tak, aby serca biły w nieskończoność. 

Bardzo dziękujemy pani Zofii Szydełko i małym ratownikom z SP3. Była to bardzo ważna i potrzebna lekcja dla przedszkolaków. 
PAMIĘTAJ, PEWNEGO DNIA I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE ! 


             Joanna Bytniewska i Małgorzata Walczak -Sarao'

A A A
15.02.2017
godz.21:42
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość