przejdź do Sochaczew.pl
172781 odwiedzin
Jesteśmy Razem – Dzień Osób Niepełnosprawnych w Jagódkach

W grupie Jagódki obchodziliśmy wspólnie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Rozmawialiśmy na temat integracji oraz czym jest niepełnosprawność. Aby lepiej zrozumieć świat dzieci mających różne problemy zdrowotne, samodzielnie doświadczaliśmy czym jest niepełnosprawność. Ruszyliśmy wspólnie do wędrówki po niezwykłych miejscach, gdzie czekały na nas zadania do wykonania. Wsiedliśmy do kolorowego pociągu i ruszyliśmy w drogę…                                        

Odwiedziliśmy stacje „Żółtowo”, „Zielonkowo” i „Pomarańczowo”, które symbolizowały różne rodzaje niepełnosprawności. Doświadczaliśmy jak to jest, gdy się słabo widzi lub zupełnie nie widzi, poznaliśmy pismo Braille’a, porozumiewaliśmy się między sobą bez użycia mowy, wiemy co to jest język migowy i znamy już podstawowe zwroty „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”.  Wspólna praca plastyczna była zwieńczeniem naszych dzisiejszych działań. Na znak solidarności ze wszystkimi osobami niepełnosprawnymi Jagódki przesyłają symboliczne „łapki”.    

Dzięki tej akcji przedszkolaki bardziej uświadomiły sobie zmagania osób niepełnosprawnych z codziennością. Ponadto zrozumiały ideę niesienia pomocy osobom z różnymi deficytami.

Pamiętajmy i uczmy tego nasze dzieci, że dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Zapraszamy do galerii zdjęć

                                                                                                          Kinga Wojno

A A A
12.12.2016
godz.10:12

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość