przejdź do Sochaczew.pl
172701 odwiedzin
WSZYSTKIE "KRASNALE" SĄ WYJĄTKOWE...

WSZYSTKIE  „KRASNALE” SĄ WYJĄTKOWE…

2 grudnia 2016 r. grupa „Krasnale” uczestniczyła w wyjątkowych zajęciach bo związanych z wyjątkowym wydarzeniem.  W tym dniu obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia.

„Niezwykła książeczka” wprowadziła dzieci w świat osób niepełnosprawnych. „Krasnale” dowiedziały się jakie są rodzaje niepełnosprawności oraz z jakimi trudnościami borykają się na co dzień osoby niepełnosprawne, a co najważniejsze jak zachowywać się w ich obecności i w jaki sposób można pomóc gdy tego potrzebują. Dzieci poznały symbole jakimi są oznaczane poszczególne niepełnosprawności.

Każdy „Krasnal” mógł przez chwilę poczuć się jak osoba niewidoma rozpoznając napisy w języku Braila lub układając alfabet z wypukłych punktów. Dzieci obserwowały układ palców w alfabecie palcowym i uczyły się również kilku słów w języku migowym. Przedszkolaki rozpoznawały  ponadto różne faktury podczas gdy do ich uszu dopływały zakłócające bodźce aby poczuć się jak osoby z autyzmem.   

A A A
11.12.2016
godz.15:14
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość