przejdź do Sochaczew.pl
177414 odwiedzin
Bo w przedszkolu fajnie jest!!! MISIE

Mamo , Tato zobacz jak w przedszkolu dobrze się bawię i miło spędzam czas. Mam mnóstwo wrażeń i przeżyć.

 

Drodzy Rodzice!

Pierwsze tygodnie w nowym miejscu dla nikogo nie są łatwe: ani dla dużego, ani dla małego człowieka. Strach, niepewność, obcość, nieśmiałość towarzyszą każdemu w takich sytuacjach. Zapoznanie z nieznanymi pomieszczeniami i regułami w nich obowiązującymi pozwala każdemu poczuć się nieco pewniej, swobodniej, bezpieczniej.

 

Jak wspierać dziecko?

Każdy z nas chce być kochany i potrzebuje zapewnienia o tym fakcie. Ważne, aby maluch nie tylko słyszał te słowa, ale i doświadczył ich mocy. W pierwszych dniach przedszkola dzieci mogą być poddenerwowane i grymaśne, dlatego warto okazać im dużo miłości oraz czasu, który można spędzić na byciu ze sobą, np. we wspólnej zabawie, wspólnym rysowaniu, konstruowaniu, na spacerze. Niech dziecko poczuje miłość swoich rodziców.

 

Warto porozmawiać o … tęsknocie

Rozstania nie są łatwe dla nikogo. Warto zapewnić dziecko o swojej miłości i tęsknocie za nim w czasie, kiedy jest ono w przedszkolu, oraz poszukać  sposobu, jak może się pocieszyć, kiedy jest same. Wiernym pocieszycielem mogą być pluszak, ulubiona zabawka, pieluszka, kocyk. Wykażmy się miłością i zrozumieniem dla swojej pociechy w nowym i trudnym dla niej okresie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszych dni w przedszkolu w grupie „Misie”, które znajdują się w galerii zdjęć.

A A A
19.09.2016
godz.19:24

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość