przejdź do Sochaczew.pl
178682 odwiedzin
Ciasto jabłkowe Biedronek

Kuchnia jest dla dzieci fascynującym miejscem do zabawy. Zachwyca je wielość pojemników, różnego rodzaju łyżek, mieszadeł, produktów do zabawy i jedzenia. Przedszkolaki, jeśli tylko da się im taką możliwość, chętnie pracują i pomagają w kuchni.

Warto zaprosić malucha do przygotowywania wspólnych dań czy przekąsek – nawet niejadek chętniej spróbuje czegoś nowego, jeśli sam weźmie udział w przygotowaniach.

I dlatego w drugim tygodniu września dzieci z grupy „BIEDRONKI” wraz z ciociami upiekły „CIASTO JABŁKOWE”.

Zanim jednak przystąpiliśmy do wykonania ciasta, bawiliśmy się przy piosence „Pieczemy ciasto” wg Klanza, dzięki tej zabawie dzieci poznały produkty, naczynia i narzędzia potrzebne do upieczenia ciasta oraz jakie są kolejne etapy jego powstawania. Dzieci zostały również uświadomione, że podczas używania miksera, należy zachować szczególną ostrożność, i że obsługiwać go można tylko w obecności dorosłych.

Po krótkim wstępie wszystkie przedszkolaki z uśmiechem na twarzy rozpoczęły pracę. Każde z dzieci miało swój mały wkład: jedne mieszały mikserem, drugie dodawały produkty, trzecie gotową masę wlewały do foremki, inne układały jabłka, a jeszcze inne posypywały cukrem pudrem.  Wszystkie czynności sprawiły dzieciom wiele radości.

Kiedy wszystko było gotowe poprosiliśmy panie kucharki o upieczenie ciasta. Zapach, który roznosił się po całym przedszkolu  wyostrzył nasze apetyty. Po upieczeniu i wystygnięciu, ciasto posypano  cukrem pudrem. W końcu doczekaliśmy się najprzyjemniejszego momentu – degustacji ciasta. Ciasto jabłkowe wszystkim dzieciom bardzo smakowało.

Po degustacji graliśmy na drewnianych łyżkach do muzyki poważnej.

Dzieci podczas tego zajęcia nabywały takie umiejętności jak:

  • poznanie sposobu przygotowania ciasta,
  • rozróżnianie i nazywanie produktów potrzebnych do wykonania ciasta,
  • zachowanie czystości i porządku w miejscu pracy,
  • współpraca w zespole,
  • umiejętność czekania na swoją kolej i dokańczania rozpoczętej pracy,
  • rozwijanie cierpliwości i wytrwałości.

 

TO BYŁ WSPANIAŁY DZIEŃ!!!!!

 

A A A
19.09.2016
godz.19:24

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość