przejdź do Sochaczew.pl
178684 odwiedzin
Podróże małe i duże. Wakacje w przedszkolu

Każdy potrzebuje odpoczynku, zmiany otoczenia. Z wielką radością wyjeżdżamy na wakacyjny urlop. Jeziora, morza, góry, łąki, lasy, miasta i wsie, miejsca inne od tych, w których jesteśmy, na co dzień, dają nam wytchnienie, pomagają „naładować akumulatory”.


Czas wakacji w naszym przedszkolu to przede wszystkim czas odpoczynku, ale staramy się, aby ten odpoczynek był aktywny. Każdy tydzień ma swój „tytuł” i motyw przewodni. 

II tydzień lipca przedszkolaki z grupy starszej dzięki różnym zabawom przygotowywały się do wakacyjnego wyjazdu nad morze i góry. Zdobyły też podstawową wiedzę na temat tych miejsc, rozwijały swoje umiejętności manualne, tworząc różne prace plastyczne, kształciły wyobraźnię, rozwijały poczucie rytmu.
Dzieci miały możliwość wybrać się w rejs z prawdziwymi piratami. Bawiły się w zabawę „Baba Jaga jedzie na wakacje na miotle”. Jednak w prawdziwą wakacyjną podróż przedszkolaki wybrały się pociągami, dzięki którymi dotarły w góry. A tam z zawiązanymi oczami wyruszyli w podróż po górach pt. „WE DWOJE RAŹNIEJ ”, gdzie połączeni w pary musieli pokonać trasę pomagając sobie nawzajem.
Dzieci utrwalały znajomość różnych środków lokomocji: auto, samolot, rower, statek itp. Dzieliły na sylaby, głoskowały, liczyły, dodawały a to wszystko podczas zajęć w ramach realizowanego programu Mistrzowie Kodowania Junior. Mata zamieniła się w mapę, po której dzieciaki poruszały się według ułożonego przez siebie kodu wybranym środkiem lokomocji. Samolotem dzieci dotarły do Hiszpanii, rowerem do Włoch, samochodem do Portugalii, statkiem do Japonii. Utrwalały nazwy zwierząt, tworzyły prace plastyczną a
następnie z pomocą aplikacji w tablecie uczyły się robić zdjęcia. Pogoda była zmienna, jednak nie przeszkadzało to wcale w tworzeniu pięknych budowli z piasku. Dzieci miały również w tym tygodniu okazję oglądać filmy edukacyjne na tablicy multimedialnej. Były zagadki, rebusy, łamigłówki. Dużo zabawy i radości. Wakacje w przedszkolu to fajnie spędzony czas!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Karolina Podrażka
Justyna Orlik
Małgorzata Walczak-Sarao’

A A A
19.07.2016
godz.22:52

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość