przejdź do Sochaczew.pl
179100 odwiedzin
Przegląd Tańca w Błoniu- Motylki i Pszczółki

W sobotę 23.04.2016r. o godzinie 12: 00, w budynku Zespołu Szkół Nr 1im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu, przy ul. Łąki 2, odbył się VII Przegląd Taneczny „RYTM”.

Przegląd  jest wydarzeniem o zasięgu powiatowym.

Organizatorami przeglądu było Studio Tańca i Ruchu „TWIST” w Błoniu i Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Błoniu. 

Całość imprezy została objęta honorowym patronatem przez Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Burmistrza Błonia, oraz Wójta Gminy Teresin.
Celem przeglądu była popularyzacja różnych form tańca, rozbudzanie wrażliwości wizualno-słuchowych oraz kształtowanie i rozwijanie integracji wśród najmłodszych dzieci.

Zamierzeniem organizatorów było stworzenie dzieciom w wieku przedszkolnym możliwości zaprezentowania swojego dorobku artystycznego szerokiej publiczności oraz ułatwienie opiekunom wymiany doświadczeń w poszukiwaniu rozwiązań repertuarowych i wykonawczych.
Już od 7 lat, te bardzo widowiskowe pokazy taneczne przedszkolaków cieszą się ogromną popularnością. W tym roku w Przeglądzie „RYTM” wzięło udział około 250 dzieci z okolicznych miast, łącznie 15 grup tanecznych, między innymi z Sochaczewa, Teresina, Piastowa, Grodziska Mazowieckiego, Brwinowa, Piaseczna, Babic, i Błonia. Niezwykle pomysłowe i barwne kostiumy, ciekawe rozwiązania choreograficzne i muzyczne, to wszystko można było podziwiać z zapartym tchem.  Wiele z prezentacji, przygotowanych było przez profesjonalnych instruktorów tańca.

Jest nam ogromnie miło poinformować, że nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grup: Motylki i Pszczółki będące w tym dniu pod opieką cioci Karoliny i Bożenki i p. Ewy, mamy Julki z Motylków.

Mali tancerze zatańczyli do choreografii i autorskiego mix muzycznego ułożonego przez ciocię Karolinę. Bardzo ciężko pracowały przez wiele tygodni.  Wszystkie  wystąpiły cudownie, o czym świadczyły gromkie brawa od publiczności. Jury bardzo długo obradowało. Ponieważ poziom wszystkich prezentacji okazał się bardzo wysoki, sędziowie postanowili nie przyznawać 1,2 i 3 miejsca a jedynie trzy, równorzędne wyróżnienia za najlepsze prezentacje, które to otrzymało przedszkole w Babicach, Błoniu i Brwinowie. Serdecznie gratulujemy;)  Jury oceniało dobór repertuaru, choreografię, dobór kostiumów i rekwizytów, ogólny wyraz artystyczny i walory wychowawcze.

Wszystkie przedszkolaki otrzymały piękne medale i prezenty: gry, planszowe lub puzzle, piłki oraz flamastry.  Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie. Dziękujemy również grupie Krasnale i Biedronki  za użyczenie pięknych pomponów i bucików ;)

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Karolina Podrażka

Bożena Jadczuk vel Bartoszuk

Wioleta Górecka

A A A
24.04.2016
godz.18:17
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość