przejdź do Sochaczew.pl
178684 odwiedzin
Pszczółki poczuły wiosnę wszystkimi zmysłami!

 

Gdy wiosna zagościła u nas na dobre, w grupie Pszczółki odbyły się zajęcia metodą Porannego Kręgu. Oznaką rozpoczęcia wiosennych zajęć było zapalenie świeczki o świeżym zapachu. Wszystkie dzieci zostały powitane piosenką, a ich rączki - nasmarowane oliwką cytrynową. 

Potem wspólnie zastanawiały się, jakie są oznaki wiosny w przyrodzie, jakie miesiące obejmuje, jak należy się ubrać na wiosenny spacer.  Pszczółki w ciszy wysłuchały opowiadania o przyjściu wiosny, która przyniosła ze sobą wiele darów. To była świetna okazja do utrwalenia umiejętności liczenia, rozpoznawania cyfr oraz porównywania zbiorów wiosennych kwiatów, żabek i motyli.

Następnie Pszczółki podzieliły się na grupy. Każda otrzymała inny obrazek, przedstawiający jedno zjawisko atmosferyczne. Dzieci próbowały przedstawić je poprzez stukanie w bębenek z odpowiednim natężeniem.

Na koniec wszyscy zostali poczęstowani cytryną posypaną cukrem. Ciężko było się nie skrzywić! Po zjedzeniu, Pszczółki wykonały zielone żabki z papieru, nawiązujące do wcześniej wysłuchanego opowiadania.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

A A A
20.04.2016
godz.18:00

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość