przejdź do Sochaczew.pl
178682 odwiedzin
Nasze pyszne kanapki – Biedronki

16 października dzieci z grupy BIEDRONKI wspólnie z ciociami przygotowały pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki, z produktów przyniesionych z domu (chleb, żółty ser, jajko, pomidor, rzodkiewka, ogórek, itp.)

Zanim zabrały się do pracy nauczycielka rozmawiała z przedszkolakami na temat posiłków spożywanych w domu: śniadań i kolacji, a także zwracała uwagę na przestrzeganie zasad higieny podczas przygotowania posiłków.

Po staranny umyciu rąk wszyscy zabraliśmy się do pracy. Maluszki samodzielnie smarowały masłem chleb za pomocą plastikowych nożyków. Według własnych pomysłów układały pokrojone już produkty na pieczywie posmarowanym masłem. Nazywały produkty, których używały do przygotowania kanapek. Dzieci opowiadały również, z czego składają się ich ulubione kanapki, a także rozmawiały, dlaczego przygotowane przez nich kanapki są zdrowe.

Następnie dzieci z apetytem spożywały zrobione przez siebie kanapki. Okazało się, że przedszkolaki lubią warzywa i że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Nawet  największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom za dostarczenie produktów niezbędnych do wykonania naszych kolorowych kanapek.

A A A
17.10.2015
godz.23:34
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość