przejdź do Sochaczew.pl
178683 odwiedzin
Zabawy andrzejkowe w grupie Jagódki – radość ze wspólnej zabawy z rodzicami

        Jedną z wielu form współpracy z rodzicami są wspólne spotkania.

Dzieci z grupy „Jagódki”  Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Sochaczewie, wspólnie bawiły się z rodzicami podczas „zabawy andrzejkowej”.

       Istotą spotkania była wspólna zabawa, pozwalająca lepiej się poznać i polubić, a przede wszystkim spędzić razem czas. Brały w niej udział dzieci ze swoimi najbliższymi: rodzicami, rodzeństwem oraz personelem grupy.

        Zanim rozpoczęto zajęcia panowała miła atmosfera. Do nawiązania kontaktu wystarczyła odrobina humoru, a gości witał wiszący na drzwiach ozdobny napis, wykonany przez dzieci: „Zanim wejdziesz na spotkanie, powiedz coś miłego na powitanie”, a następnym zadaniem było odrysowywanie stopy na szarym papierze z wpisaniem swojego imienia.

        Zapach wosku, kadzidełka, drżące płomyki świec oraz wiele wróżb i wspólna zabawa pozwoliły spędzić wspólnie czas.

        Uśmiech na twarzach dzieci i radość rodziców świadczył o tym, że każdy dobrze się bawił. Na zakończenie wszyscy uczestnicy usiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

        Zorganizowanie współpracy z rodzicami nie należy do łatwych przedsięwzięć i trzeba poświęcić na to wiele czasu, lecz z biegiem lat daje to dużo możliwości i twórczych działań.

Rodzice dzieci z grupy „Jagódki”  są otwarci, gotowi do każdej pomocy i współpracy z nauczycielem, są po prostu - W s p a n i a l i.

         Dobre współdziałanie z rodzicami to także możliwość promowania placówki oraz uzyskania pewnej pomocy w podejmowaniu różnych działań na rzecz przedszkola. Współdziałanie nauczycieli i rodziców to możliwość lepszego poznania się, działania w miłej i serdecznej atmosferze.

         Pomysłów na formy współpracy jest tyle ilu jest nauczycieli. Warto próbować, a zawsze okaże się, że mamy ochotę na przygotowanie kolejnej wspólnej imprezy.

 

A A A
05.12.2014
godz.20:45

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość