przejdź do Sochaczew.pl
178912 odwiedzin
Wizyta Świętego Mikołaja

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Pomimo braku białego puchu, na uroczystości pojawił się 5 grudnia w naszym przedszkolu długo oczekiwany przez dzieci gość - Mikołaj – kochany przez wszystkich. Dzieci bardzo się oczywiście ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. 

Głównym założeniem organizacyjnym uroczystości było: 
- integrowanie się z rówieśnikami i środowiskiem we wspólnej pracy i zabawie,
- uwrażliwienie na potrzeby innych: aby dobro otrzymać, trzeba dobro dać,
- zachęcenie do wykazywania inicjatywy i działań twórczych w zakresie ekspresji słownej, ruchowej, plastycznej i muzycznej.

Dzieci kilka dni wcześniej razem z wychowawczyniami przygotowywały serduszka, na których rysowały swoje dobre uczynki - był to prezent od przedszkolaków dla Świętego Mikołaja. Dodatkowo każda grupa musiała wykazać się kreatywnością. Przedstawiciele grupowi - kochane ciocie losowały hasło przewodnie prezentacji przed Mikołajem. Do wyboru były; wędruje pieszo, samolot, autobus, pociąg, samochód, sanie. Oczywiście chodziło o sposoby, w jakie Święty Mikołaj może pokonać drogę do czekających na niego z utęsknieniem dzieci z naszego przedszkola. Zadanie wydawało się trudne, mimo wszystko kreatywne wychowawczynie i zdolne dzieciaki dały radę. Zabawa była świetna, o czym świadczyły roześmiane buzie dzieciaków. Po wspólnej zabawie odbyły się grupowe zdjęcia z Mikołajem. W salach czekały na dzieci wspaniałe prezenty. 

Bardzo dziękujemy grupie Krasnale za udostępnienie sali, a tym samym piękną świąteczną dekorację. 
Dziękujemy również Radzie Rodziców za ogromny wkład w przygotowanie prezentów dla dzieci.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
 

Pomocnicy Świętego Mikołaja
Karolina Podrażka
Monika Majewska

A A A
08.12.2014
godz.00:01

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość