112173 odwiedzin
 
 

Wakacyjne kodowanie przedszkolaków

A A A

W miesiącu lipcu nasze Przedszkole Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie pełni rolę dyżuru wakacyjnego. Oprócz naszych przedszkolaków gościmy u nas także dzieci z innych miejskich przedszkoli. W ten wakacyjny czas zapewniamy dzieciom profesjonalną opiekę i dobrą zabawę. Nie brakuje ciekawych zajęć w sali przedszkolnej oraz zabaw ruchowych w naszym dużym ogrodzie. 
W drugim tygodniu lipca pogoda nie zachęcała w każdy dzień do długich harcow na powietrzu. Postanowiliśmy więc pobawić się w ramach projektu Mistrzowie Kodowania Junior. Tematem naszej tygodniowej przygody były " Wakacje pod żaglami ". Na macie MKJ i przy użyciu kafli MKJ zaprojektowaliśmy żaglówkę dla kota Scratcha - bohatera projektu MKJ. Dzieci były podzielone na zespoły i każdy z nich musiał wykonać odpowiednie zadanie w odpowiednim kolorze. Jedni projektowali morze, inni kadłub, następni maszt, na końcu żagle. Praca zespołowa była na tyle udana, że na macie pojawiła się kolorowa żaglówka na niebieskich falach. Przyszedł czas na zaprojektowanie takiej samej na tabletach Samsung w aplikacji Scratch Junior. Na to zadanie dzieci nie mogły doczekać się najbardziej !
Kiedy Scratch miał już swoją cyfrową żaglówkę, mógł wyruszyć na morze. Ale dzieci bardzo chciały ruszyć w podróż razem z kotkiem. Nie było wyjścia, musiały przygotować swoje własne żaglóweczki. Do ich wykonania dzieci użyły kolorowych kredek, farb, nożyczek i obrazków do wycinania. Potem malowały  rączkami wielkie morskie fale, z wydzieranki papierowej zrobiły niebo i słońce i tak na szarym papierze powstał plakat pt. " Wakacje pod żaglami ". Czas wyruszyć w morską podróż!
I to nic , że morzem był zwykły niebieski materiał. Najważniejsze, że przy dźwiękach wesołej muzyki, nie brakowało kołysania, ruchu fal, tych małych i tych ogromnych, szorowania pokładu, wirów wodnych i że każde z dzieci było KAPITANEM ! A zabawa i pląsy przy muzyce przyniosły dzieciom wiele, wiele śmiechu i radości. 
Zdjęcia z naszych zabaw i zajęć można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!!!

 

Joanna Bytniewska

 
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.wypisz się    zapisz się >>
kalendarz wydarzeń
kwiecień 2017
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 
 
kontakt
Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

imię i nazwisko
adres e-mail
miejsce na opinię, wniosek, pytanie