119101 odwiedzin
 
 

"Zaginiony but kota Scratcha" Jagódki

A A A

W środę 22 czerwca u Jagódek gościły Tygryski z Niepublicznego Przedszkola Archidiecezji Łowickiej im. Św. Aniołów Stróżów w Sochaczewie. Po pięknym zajęciu o Wielkanocy w przedszkolu u " Aniołów ", tym razem Jagódki przygotowały dla Tygrysków zabawy z kodowaniem z MKJ.Przedszkolaki szukały zaginionego buta kota Scratcha. Musiały wykonać trudne zadania, żeby go odnaleźć. Liczyły, szukały odpowiednich kolorów, dodawały, odejmowały, zaprogramowały drogę kota do buta na macie a potem na tabletach Samsung w aplikacji Scratch Junior. 
Było też wesoło; tańczyliśmy wspólnie przy piosence " Kotek Kłopotek ". Do pląsów wykorzystaliśmy edukacyjne kafle ruchu z Mistrzów Kodowania Junior. Potem dzieci próbowały wyjaśnić co oznacza słowo "kłopoty". W rozwiązaniu problemu - kłopotu kota Scratcha, czyli odnalezieniu zaginionego buta, pomagał przedszkolakom sympatyczny robot Dash. Dzieciaki były nim zachwycone. Dash poruszał się po macie MKJ szukając buta, witał się z dziećmi i pytał :,,gdzie jest but?".

Na koniec - najważniejsza wiadomość : but się odnalazł !. Leżał sobie po prostu w pudełku na buty!

Dzieci mogły spokojnie udać się na słodki poczęstunek. A po wspólnej zabawie Tygryski wróciły do swojego przedszkola z prezentami od Jagódek : wielkim workiem chrupków i balonikami w kształcie kotków. 


                                  Pomysł i realizacja : Joanna Bytniewska i Justyna Orlik .

 
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.wypisz się    zapisz się >>
kalendarz wydarzeń
sierpień 2017
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
 
kontakt
Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

imię i nazwisko
adres e-mail
miejsce na opinię, wniosek, pytanie