119101 odwiedzin
 
 

Sympatyczni goście, Dash i Dot- Motylki

A A A

Programowanie to dział informatyki, który wymaga cierpliwości, a zarazem dostarcza ogromnej satysfakcji z wykonanej pracy. Ciągły rozwój i stałe poszerzanie horyzontów dodają skrzydeł osobom zgłębiającym tajniki tej wiedzy, która jest coraz częściej obecna w wielu dziedzinach ludzkiego życia.

Dash i Dot to para sympatycznych, przypominających z wyglądu kule do gry w bilard, robotów. Dash pełni rolę interaktywnego i żwawego robocika, który potrafi mówić, reagować na otoczenie i słuchać. Dot to swego rodzaju intelektualista. Jest mniej energiczny od towarzysza, za to pozwala swemu właścicielowi na zabawę w różne gry, jak również wspomaga go w projektowaniu autorskich gadżetów i programów. Do obsługi obu robotów służą specjalne aplikacje mobilne i zestawy programów takie jak Wonder i Blockly.

Roboty Dasha i Dota otrzymaliśmy w środę 15.06. 2016 r. dzięki uprzejmości Mistrzów Kodowania Junior z Lublina. Przez cały dzień odbywały się zajęcia komputerowe z Dashem i Dotem. Motylki były zafascynowane możliwościami tych małych niebieskich kuleczek. Wszystkie dzieci miały możliwość, korzystając z aplikacji, pobawić się w programowanie. Radziły sobie przy tym doskonale. W czasie zajęć dzieci wykorzystywały wiedzę zdobytą podczas wielu zajęć w ramach realizowanego programu MKJ.

Niestety, co dobre szybko się kończy….

Dash i Dot byli w przedszkolu zaledwie kilka dni, ale już podbili nasze serca!

Chłopaki wracają do Lublina, liczymy jednak, że jeszcze kiedyś nas odwiedza a może i zostaną na stałe:) 

 
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.wypisz się    zapisz się >>
kalendarz wydarzeń
sierpień 2017
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
 
kontakt
Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

imię i nazwisko
adres e-mail
miejsce na opinię, wniosek, pytanie