przejdź do Sochaczew.pl
153298 odwiedzin

Brawo dziewczyny!

A A A

"Na Ziemi -  My, w niebie My" – anielskie rymy w poezji Małgorzaty Nawrockiej – to tytuł  tegorocznej VI edycji konkursu plastyczno-recytatorskiego, który odbył się w czwartek 16 kwietnia w Przedszkolu Niepublicznym Diecezji Łowickiej im. Św. Aniołów Stróżów w Sochaczewie.

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola licznie brały w nim udział, rysując piękne prace plastyczne i ucząc się recytacji wierszy. Na finał – rozstrzygnięcie konkursu plastyczego pojechały, wysoko nagrodzone, dziewczynki:
  • Kornelia Matuszewska – I miejsce  ( kategoria wiekowa 5 lat, grupa Jagódki, "Cztery słonie na balkonie")
  • Adrianna Tymińska – II miejsce  (kategoria wiekowa 5 lat, grupa Jagódki, "Anioł Stróż- bodyguard")
  • Nikola Chmura – II miejsce ( kategoria wiekowa 4 lata, grupa Jagódki, "Anioł Stróż- bodyguard")
  • Ewelina Krzyżanowska – II miejsce ( kategoria wiekowa 4 lata, grupa Żabki, "Tęcza")
Na tenże konkurs plastyczny, oprócz prac z naszego przedszkola; z grup Motylki, Krasnale, Żabki, Misie, Jagódki, wpłynęły 94 prace z 11 przedszkoli, a oceniała je komisja pod fachowym okiem artysty-plastyka - pani Barbary Derdy.
Do konkursu recytatorskiego zaś, przystąpiły nasze uzdolnione recytatorki z grupy Jagódki: Natalka i Gabrysia. Obydwie dziewczynki zostały wyłonione w drodze eliminacji przedszkolnych, a na głównym konkursie, można powiedzieć, że obydwie stanęły na podium, bowiem:
  • Natalka Pająk za wiersz "Różowe sny’’ otrzymała nagrodę specjalną od posła Macieja Małeckiego. 
  • Gabrysia Dymek za wiersz "Anioł Stróż- bodyguard’’ zajęła II miejsce.
W całym konkursie zaprezentowało się 20 recytatorów z 12 przedszkoli. Małgorzata Nawrocka – poetka, autorka wielu książek dla dzieci i dorosłych, gość specjalny spotkania, wysłuchała i pogratulowała wszystkim dzieciom, które otrzymały nagrody książkowe samej autorki, pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
Jak zawsze w przedszkolu u "Aniołów" nie zabrakło wesołej zabawy, rodzinnej i twórczej atmosfery, dobrego humoru i ciepłego powitania nas przez dyrektor - siostrę Ewę Marię Ogłazę. Dziękujemy za docenienie talentu naszych przedszkolaków. 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość