przejdź do Sochaczew.pl
153298 odwiedzin

Eliminacje recytatorskie

A A A

9.04.15 r. w czwartek w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje recytatorskie do VI Edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastyczno - Recytatorskiego pod tytułem: "Na ziemi My, w niebie My- anielskie rymy w poezji Małgorzaty Nawrockiej", który organizowany jest przez Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Św. Aniołów Stróżów w Sochaczewie. Nasze eliminacje polegały na wybraniu dwójki najlepszych recytatorów spośród naszych przedszkolaków, którzy będą reprezentować naszą placówkę na tymże konkursie w obecności samej autorki - Małgorzaty Nawrockiej w dniu 16 kwietnia. W eliminacjach udział wzięło 12 przedstawicieli, wybranych i przygotowanych przez wychowawczynie, z grup Motylki, Krasnale, Misie i Jagódki. Były maluszki, dzieci starsze, zdrowe i o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Wszystkie dzieci wyrecytowały wiersze przepięknie. Można było posłuchać o aniołach stróżach, różowym smoku, kocie na płocie, panu Bogu czy zakochanym księżycu i wokół zrobiło się od razu przyjemniej i piękniej. Ale jury miało niełatwe zadanie wybrać dwoje wygranych. W skład komisji weszły zaproszone do naszego przedszkola panie:
p. Zofia Szydełko - Doradca w Zakresie Kształcenia Zintegrowanego (Sochaczew)
p. Barbara Bronicz - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie
p. Justyna Miziołek - polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie.
Po burzliwych obradach jury wybrało 2 dziewczynki przechodzące do głównego konkursu:
1. Gabrielę Dymek z grupy Jagódki
2. Natalię Pająk z grupy Jagódki
Wszystkie dzieci: Kubuś w stroju ,,zakochanego pana księżyca'', Wojtuś, Michałek z Motylków, Piotruś i Tomek z Krasnali Marysia, Paweł i Mikołaj z Misiów otrzymały dyplomy i słodki poczęstunek. Były także upominki przekazane przez p. Dyrektor Monikę Radwańską - Komosa. Natalka i Gabrysia otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez p. Barbarę Bronicz. Zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i wysłuchanie naszych przedszkolaków. Wszystkim dzieciom
gratulujemy talentu i pamięci, maluszkom z Motylków dziękujemy za wniesienie w to spotkanie dużo radości i wzruszenia a za Gabrysię i Natalkę trzymamy mocno kciuki w czwartek 16 kwietnia. Powodzenia!!!

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość