118977 odwiedzin
 
 

Festiwal Piosenki o zdrowiu 2012- występ Jagódek

A A A

23 kwietnia w godzinie 10:00 w MOK przy ul. Żeromskiego odbył się etap powiatowy Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 2012, którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Sochaczewie.

Na konkursie Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi reprezentowały JAGÓDKI przygotowane przez wychowawczynię Joannę Bytniewską. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt.: Zdrowo na ludowo. Do melodii kujawiaka z tekstem własnym pięknie śpiewały o tym, iż, aby mieć krzepę i siłę trzeba jeść zdrowe polskie jarzyny- witaminy. Jagódki wyglądały w strojach bajecznie kolorowo i bardzo ludowo. Dzieci oceniane były za treści prozdrowotne w tekście piosenki, umiejętności wokalne i walory artystyczne.

W kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne I Miejsce ex aequo przypadło Jagódkom oraz czterem innym placówkom. Wszystkie grupy zostały w jednakowy sposób nagrodzone przez organizatorów: upominkami, dyplomami i pamiątkowymi pucharami.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką zdrowia, zainspirowanie uczestników do poszukiwania treści prozdrowotnych i nowych form wyrazu oraz aktywizacja środowisk szkolnych i przedszkolnych w zakresie działań prozdrowotnych. Treści zawarte w piosenkach powinny mieć pozytywne przesłanie i uświadamiać możliwość unikięcia zagrożeń poprzez świadomy wybór korzystnych zachowań sprzyjających zdrowiu.

Tak więc: "... zdrowe polskie jarzyny-

               na stół idą witaminy...!"

 
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.wypisz się    zapisz się >>
kalendarz wydarzeń
sierpień 2017
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
 
kontakt
Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

imię i nazwisko
adres e-mail
miejsce na opinię, wniosek, pytanie