przejdź do Sochaczew.pl
153293 odwiedzin

Festiwal Piosenki o zdrowiu 2012- występ Jagódek

A A A

23 kwietnia w godzinie 10:00 w MOK przy ul. Żeromskiego odbył się etap powiatowy Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 2012, którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Sochaczewie.

Na konkursie Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi reprezentowały JAGÓDKI przygotowane przez wychowawczynię Joannę Bytniewską. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt.: Zdrowo na ludowo. Do melodii kujawiaka z tekstem własnym pięknie śpiewały o tym, iż, aby mieć krzepę i siłę trzeba jeść zdrowe polskie jarzyny- witaminy. Jagódki wyglądały w strojach bajecznie kolorowo i bardzo ludowo. Dzieci oceniane były za treści prozdrowotne w tekście piosenki, umiejętności wokalne i walory artystyczne.

W kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne I Miejsce ex aequo przypadło Jagódkom oraz czterem innym placówkom. Wszystkie grupy zostały w jednakowy sposób nagrodzone przez organizatorów: upominkami, dyplomami i pamiątkowymi pucharami.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką zdrowia, zainspirowanie uczestników do poszukiwania treści prozdrowotnych i nowych form wyrazu oraz aktywizacja środowisk szkolnych i przedszkolnych w zakresie działań prozdrowotnych. Treści zawarte w piosenkach powinny mieć pozytywne przesłanie i uświadamiać możliwość unikięcia zagrożeń poprzez świadomy wybór korzystnych zachowań sprzyjających zdrowiu.

Tak więc: "... zdrowe polskie jarzyny-

               na stół idą witaminy...!"

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość