119101 odwiedzin
 
 

Poranny Krąg

A A A

 

 

Zajęcia z elementami  Metody Porannego Kręgu odbywają się codziennie tuż przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych we  wszystkich grupach integracyjnych i są prowadzone przez pedagogów specjalnych.

Poranny Krąg jest metodą określaną  jako wielozmysłowa. Obejmuje bowiem swym zasięgiem wszystkie zmysły: dotyk, wzrok, słuch, węch i smak. Proponowane w niej oddziaływania mają aktywizować zmysły w sposób odmienny dla każdej pory roku, aby podkreślać zmiany zachodzące w przyrodzie.

Metoda Porannego Kręgu przypisuje każdej z pór roku inną symbolikę. Tutaj kalendarz narzuca kolor, żywioł, smak, zapach, bodźce wzrokowe, słuchowe czy też wystrój sali.


Polisensoryczne pobudzanie zmysłów jest najlepszym sposobem przekazywania cennych informacji o tym co nas otacza, a najlepszymi pomocami dydaktycznymi są te zaczerpnięte  z natury.

Zmysły to podstawa rozwoju każdego człowieka ponieważ dostarczają one informacji o otaczającym nas świecie, wpływają na proces uczenia się i poznawania. Bez ich aktywizacji rozwój człowieka jest niemożliwy.

Dlatego też pracując z naszymi przedszkolakami staramy się dostarczać im wielu rozmaitych bodźców zmysłowych pobudzając w ten sposób ich wszechstronny rozwój.          

 
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.wypisz się    zapisz się >>
kalendarz wydarzeń
sierpień 2017
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
 
kontakt
Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

imię i nazwisko
adres e-mail
miejsce na opinię, wniosek, pytanie