119100 odwiedzin
 
 

Wolontariat

A A A

W naszym przedszkolu działa wolontariat. Współpracujemy z uczniami z Gimnazjum Nr 1 w Sochaczewie pod opieką pani Marty Kułakowskiej. 

Okres nauki w szkole wydaje się być najwłaściwszy dla kreowania postaw altruistycznych. Młodzież szkolna potrzebuje wartościowej formy spędzania wolnego czasu, ma potrzebę robienia czegoś dobrego i ważnego, poczucia, że jest niezbędna innym ludziom. Jest nam niezmiernie miło powitać aż tylu chętnych młodych ludzi , którzy wyrazili  chęć zaangażowania się w działalność społeczną na rzecz środowiska przedszkolnego i lokalnego.

Podczas pierwszego spotkania na początku roku szkolnego zawsze wspólnie analizujemy ideę wolontariatu. Omawiamy  program współpracy z wolontariuszami : cele programu oraz plan działania . Młodzi ludzie zostają zapoznani z regulaminem. Przedstawiamy również propozycję dla wolontariuszy oraz nasze oczekiwania. Wspólnie opracowujemy harmonogram pracy wolontariuszy w naszym przedszkolu.

Wolontariat to coś bardzo cennego. Najczęściej słyszymy o nim podczas finałów akcji dobroczynnych, przy wręczaniu statuetek czy w obliczu klęsk żywiołowych. Jednak ten najpiękniejszy wolontariat, który ci młodzi ludzie  reprezentują, zwykle bywa skromny. Jest jak miłość, z którego bierze początek – cierpliwy, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą…

Jako koordynatorzy  i pedagodzy cieszymy się z takiej formy aktywności,  Wolontariat to także doskonała szkoła charakteru. W równym stopniu wzbogaca obie strony – nie tylko tego, kto korzysta z pomocy. Uczy życia w zespole, wśród – i dla – innych.

Dlatego wszystkim wolontariuszom życzymy  jak największej satysfakcji z pracy, cierpliwości oraz sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń. A nam pozostałym – abyśmy jak najczęściej potrafili być bezinteresowni.Karolina Podrażka

Monika Lankiewicz

 
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.wypisz się    zapisz się >>
kalendarz wydarzeń
sierpień 2017
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
 
kontakt
Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

imię i nazwisko
adres e-mail
miejsce na opinię, wniosek, pytanie