przejdź do Sochaczew.pl
158346 odwiedzin
W bibliotece szkolnej - Jagódki

22 lutego, dzięki uprzejmości pani bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie - Anny Simczuk, Jagódki odwiedziły bibliotekę szkolną. Pani Ania przeprowadziła dla przedszkolaków zajęcia biblioteczne pt. : "W krainie książek - spotkanie z groszkiem" z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. 
Spotkanie zaczęło się w bibliotece, gdzie dzieci mogły przyjrzeć się, jak wygląda królestwo książek i dowiedzieć się czym różni się biblioteka od księgarni, dlaczego książki ułożone są na półkach według pewnego porządku, kto może skorzystać z biblioteki, jak trzeba się w niej zachowywać i dlaczego; itp. Pani Ania bardzo przystępnie przekazała przedszkolakom wiedzę na temat biblioteki i swojej pracy w niej. Dzieci chyba po raz pierwszy spotkały się z takimi określeniami, jak np.: bibliotekarz - krawiec książkowy, detektyw książkowy czy strażnik książek i teraz już wiedzą, co to znaczy. Dzieci z ogromną uwagą słuchały pani bibliotekarki i z zaangażowaniem włączały się w dyskusję. Świetnie podawały przykłady, jakie prośby może mieć książka do dzieci, po tym, jak obejrzały książkę zniszczoną i nową. 
Następnie wróciliśmy do sali przedszkolnej i tam pani Ania przedstawiła teatrzyk kamishibai o małym groszku. Dzieci mogły dotknąć i potrzymać w rączkach prawdziwe ziarenko grochu, obejrzały i wysłuchały z uwagą opowieści. Potem pani bibliotekarka zaprosiła wszystkich do zabawy ruchowej, polegającej na odgrywaniu bohatera czytanej bajki - groszka. Dzieci wykonały także pracę plastyczną, polegającą na kreatywnym dorysowaniu do szablonu koła takich elementów, aby stworzyć własnego wesołego groszka. Całe spotkanie zakończyło się wesołą zabawą w kole " Groszku mały okrąglutki..." i zrobieniu pamiątkowej fotografii. 
Dziękując pani Ani Simczuk za przybliżenie wiedzy na temat zawodu bibliotekarza, możemy śmiało powiedzieć, że nasze spotkanie było także uczczeniem "Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego", który obchodzony jest 21 lutego. Dziękujemy. 

Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 

Joanna Bytniewska i Monika Lankiewicz

 

 

A A A
24.02.2019
godz.21:51

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość