przejdź do Sochaczew.pl
158346 odwiedzin
"Na ułańską nutę"- Jagódki

"Na ułańską nutę..." - pod takim tytułem odbyło się Święto Babci i Dziadka w oddziale Jagódki. Była to piękna muzyczna inscenizacja ułańsko-historyczna o zabarwieniu ludowym. Dla dostojnych gości - przybyłych na uroczystość Babć i Dziadków, dzieci wyśpiewały i wyrecytowały historię Polski sprzed 100 lat okraszoną piosenkami i tańcami na ludową nutę. Dzieci w l półroczu z powodzeniem realizowały Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała", związany z obchodami 100lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, wiec tematyka nie była im obca. A takie pieśni i piosenki, jak np. "Ułani, ułani", "O mój rozmarynie" czy " Przybyli ułani pod okienko" w wykonaniu dzieci były po prostu cudne. Ludowe przeboje, jak chociażby "Lipka", "W moim ogródeczku...", czy "Czemuś Jasieńku" zostały zaśpiewane i zatańczone wesoło i z przytupem. Oprawa muzyczna i słowo mówione zrobiły na gościach ogromne wrażenie. Dodatkowo instrumenty muzyczne; akordeon, tamburyna i marakasy, gadżety takie, jak np. koniki, róże, ognisko i kiełbaski czy ułańskie czapki i ludowe stroje użyte przez małych artystów w przedstawieniu dopełniły całości. 
Kawałek historii naszej ojczyzny tak wzruszająco opowiedziany na ułańską nutę i płynący prosto z małych dziecięcych serduszek wywołał wśród gości łzy, dumę i ogromne brawa. A wszystko to na tle specjalnej dekoracji pełnej ludowych akcentów i folkloru.

Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej panu Dariuszowi Kosińskiemu za udostępnienie sali gimnastycznej i nagłośnienia na naszą uroczystość oraz obecność, jako gospodarza placówki, na otwarciu imprezy.

Joanna Bytniewska i Monika Lankiewicz 
Zapraszamy do galerii zdjęć.

A A A
19.02.2019
godz.23:16

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość