przejdź do Sochaczew.pl
160084 odwiedzin
Pasowanie na Przedszkolaka - oddział "Rybki"

21 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to pierwszy ważny występ  Maluszków z oddziału Rybki , które w tym roku przyszły do naszego przedszkola.  Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu.                 

     Dzieci nie kryły dumy i zadowolenia z tego,że mogą wystąpić przed swoimi rodzicami i pokazać im to, czego się nauczyły. Zaraz po przywitaniu wszystkich gości przez Panią Dyrektor Monikę Radwańską-Komosę nastąpiła część artystyczna. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Rodzice oraz zgormadzeni goście byli zachwyceni i dumni ze swoich pociech, niektórzy nie kryli łez wzruszenia. Za piękny występ , dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Po występach przyszła pora na cześć ślubowania.Wychowawczyni wypowiedziała treść przysięgi , po czym dzieci odpowiadały zgodnie „Przyrzekamy”. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania zaczarowanym ołówkiem, położonym na ramieniu każdego dziecka, wypowiadając przy tym słowa: „Pasuję Cię na Przedszkolaka”. Tym sposobem dzieci  dołączyły do grona Przedszkolaków. Po uroczystym ślubowaniu , wychowawczynie z oddziału  wręczyły dzieciom  pamiątkowe dyplomy oznaczające przynależność do grona Przedszkolaków , drobne upominki oraz zaprosiły zgromadzonych na poczęstunek.

Pięknie dziękujemy Pani Dyrektor za obecność oraz Uroczyste Pasowanie naszych Przedszkolaków , Rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku,  wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy w tak wspaniałym gronie cieszyć się i świętować. Natomiast wszystkim pasowanym Przedszkolaczkom życzymy uśmiechu na twarzy, aby każdy dzień w przedszkolu był dniem pełnym radości   i zabawy.

                                                                 A.Tokarska,  P.Rutkowska

A A A
26.11.2018
godz.21:51
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość